Reklama

Chronická rýma a zánět vedlejších nosních dutin

Opakované užívání nosních kapek či antibiotik při léčbě chronické rýmy a zánětu vedlejších nosních dutin může vést k poškození nosní sliznice a snižení celkové imunity, což má za následek chronické problémy a stále se opakující záněty dutin. Přinášíme přehled přírodních prostředků, které pomáhají zregenerovat nosní sliznici a mají protizánětlivé působení bez vedlejších účinků.

Přípravky pro nosní aplikaci:

Nosní olej s obsahem éterických olejů k ošetření nosní sliznice. Doporučován při nachlazení i jako prevence proti rýmě. Olej působí antimikrobiálně, zabraňuje usazování a rozmnožování choroboplodných zárodků, zvláčňuje a chrání před vysoušením. Tento nosní olej obsahuje rostlinné oleje - sójový, mandlový a brutnákový, olejový macerát třezalkový, éterické oleje - citron, eukalyptus, máta peprná a majoránka, vitaminy A, E.

Pro děti je vhodný Nosní olej Baby.

Reklama

Nasodren (R) obsahuje lyofilizovaný prášek z tekutého extraktu Bramboříku evropského (Cyclamen europaeum) .

Po nosní aplikaci Nasodren(R) aktivuje běžné fyziologické procesy uplatňované při čištění nosní sliznice vč. mechanického účinku při transportu hlenu a hnisu, nahromaděného uvnitř nosní a vedlejších nosních dutin.
Nasodren byl podroben nejen mnoha biochemickými výzkumy, ale byl prověřen seriózními celosvětovými klinickými studiemi, kde byla jednoznačně potvrzena jeho účinnost i bezpečnost při minimálním vlivu na vedlejší, či nežádoucí účinky. Nasodren působí pomocí kombinace jak přímých, tak nepřímých účinků, jejichž výsledkem je rychlá vydatná sekrece hlenu z nosních a vedlejších nosních dutin. Nejenže plně nahrazuje skupinu dosud užívaných dekongestiv a mukolytik, která mají svá časová a dávková omezení nehledě na jejich omezení při použití zejména u kardiovaskulárních chorob, ale může někde plně nahradit další ze skupin dosud běžně užívaných lokálních kortikosteroidů či antihistaminik s mnoha vedlejšími účinky. Jsou k dispozici studie, kde výsledný efekt zcela konkuroval antibiotické léčbě. Nabízí se tady naprosto unikátní přístup v léčbě jedné z nejběžnějších chorob, bez dalšího ničení úrovně imunity působením antibiotik a dalších protizánětlivých léčivých látek, navíc v naprosto komfortním jednoduchém dávkování (jednou denně), bez nežádoucích účinků s možností užití i u dětí od 5 let. Nasodren je současně prevencí další komplikace rýmy - zánětu středního ucha.

Výplach nosu slanou vodou působí preventivně, otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím. Dále pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo chronické rýmy. U osob trpících chronickou alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.
Rovněž působí léčebně při akutních či chronických zánětech nosních dutin i vedlejších nosních dutin, kdy solný roztok odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci. Výplach nosu se osvědčil při chirurgických zásazích v oblasti nosu, u osob pracujících v prašném prostředí a při nadměrném vysychání nosní sliznice. 

Rychlý a účinný mobilní přístroj určený k léčbě senné rýmy a rýmy alergického původu.
BioNase poskytuje fototerapii - léčbu světelnými paprsky, bez nutnosti užívání léků, bez bolesti, bez pocitu horka během léčby, bez vedlejších účinků. Červené světlo vydávané světelným zdrojem BioNase chrání nosní sliznici před spuštěním alergické reakce.  Červené světlo způsobí, že buňky imunitního systému odpovědné za alergické projevy reaguji na alergeny mnohem pomaleji. Buněčná stěna mastocytů žírných buněk se stane díky působení monochromatického světla odolnější a nedochází k uvolňování histaminu, hlavního mediátoru alergických reakcí
zmírňuje se patologická imunitní reakce na alergeny. 

Doporučení pro vnitřní užívání: 

Bromelain je proteolytický enzym nacházející se v čerstvém ananasu. Bromelain jako potravinový doplněk se doporučuje pro své protizánětlivé účinky užívat při zánětu vedlejších nosních dutin.

Potravinový doplněk obsahující 500 mg 2000 MCU na gram odpovídá aktivitě 1000 MCU. Někteří doktoři doporučují 3000MCU 3x denně po dobu několika dnů, následně 2000 MCU 3x denně. Pozor je však třeba dávat na možné interakce s léky. Jelikož bromelin ředí krev, měli by se lidé vyvarovat jeho užívání s krev ředícími léky, aby nedošlo ke krvácení. Při užívání některých antibiotik se snižuje účinnost bromelainu a je ho potřeba vyšší dávka.

Čaj s himalájskými bylinkami pro uvolnění horních cest dýchacích. Přináší úlevu při běžné, senné a alergické rýmě. Regeneruje podrážděnou nosní sliznici, odstraňuje pálení očí a snižuje nosní krvácivost.  Působí proti zánětu nosohltanu, vedlejších nosních dutin a středního ucha.

Má bakteriostatické účinky proti rozličným bakteriím, protivirové a protiplísňové účinky. Celkově posiluje imunitu při chronických infekcích. 

Širokospektrální probiotika s prebiotiky jsou vždy vhodná po dobrání antibiotika k obnově přirozené střevní mikroflóry, která je nutná pro celkovou imunitu organismu.

Šťáva z cibule

Šťáva z cibule může pomoci při drenáži nosních dutin. Je to přírodní dekongestant - uvolňuje zduření nosní sliznice.  Nařezejte na drobno cibuli a přidejte k ní 1-2 čajové lžičky cukru, nechte uležet, až po půl hodině cibule pustí šťávu. Naberte šťávu lžičkou a spolkněte. Z jedné cibule můžete získat vícekrát šťávu. Je to skvělý tip pro těhotné ženy, které nesmějí užívat léky.


Reklama

Komentáře

a pak ses (Út, 30. 9. 2014 - 09:09)
z té reklamy posrala !
Klára (Pá, 13. 11. 2015 - 20:11)
Já doporučuji NASODRIL. Je to minerální voda se sírou. Síra má na nosní sliznici blahodárné účinky rozpouští hlen a pomáhá vysmrkávat, má desinfekční a antibakteriální vlastnosti, obnovuje buňky nosní sliznice, pomáhá eliminovat vznik infekce.
Reklama