Reklama

Doplněk stravy pro mozek - Solgar Brain Works

Novinka na trhu. Doplněk stravy Brain Works s plným spektrem Kurkuminu a BacoMind je navržen pro Vaši mysl a paměť. Citlivě v sobě snoubí silnou kombinaci klinicky ověřených ingrediencí včetně vitamínu B12, BacoMind, plného spektra Kurkuminu a cholinu.

  • Navrženo pro lepší mysl, koncentraci a paměť
  • Vstřebatelný vitamín B12 zajišťuje čistou mysl a koncentraci
  • Obsahuje klinicky ověřené ingredience včetně BacoMind, plného spektra Kurkuminu, vitamínu B12 a cholinu
  • Chráněná značka BacoMind je ingrediencí, která je extraktem z Bacopy monnieri (Bakopa drobnolistá) a je po staletí běžně používaná ve východní Ajurvédě
  • Full Spectrum Kurkuminu Solgar, což je rychleji vstřebatelná a aktivnější forma kurkumy, pro zajištění maximální synergie
  • Vhodné pro vegany

Náš mozek kontroluje každou funkci v našem těle včetně kreativity, emocí, inteligence a paměti. To znamená, že zdraví mozku je důležité pro každého z nás – v každé životní fázi. Mnoho mileniálů, čtyřicátníků a padesátníků se snaží zvládat rušný životní styl plný stresu skrze podporu soustředění a mentálního výkonu. Navíc, lidé vyššího věku mají starost i o podporu správného zdraví mozku.

Stárnutí je normální a je spojeno se změnami v kognitivních schopnostech. Stárnutí rovněž přispívá k funkčnímu a sociálním omezením. Zhoršení kognitivních schopností spojené se stářím je stále častější a Světová zdravotnická organizace odhaduje že do roku 2050 bude přibližně 22 % světové populace starší 60 let. Přestože mají ženy obvykle lepší paměť než muži, je u žen po menopauze vyšší pravděpodobnost rozvoje epizodické ztráty paměti kvůli nižší hladině estrogenu. Samozřejmě, že občasné mírné zapomínání je normální a může být i do určité míry prospěšné, neboť nám umožňuje uchovat si ty nejvíce relevantní informace.

Tím, jak stárneme, se zhoršuje stav části našeho mozku zvané hippocampus. Hippocampus hraje důležitou roli při konsolidaci učení a pamatování, a také při regulaci nálady.

Vzniká stále více důkazů o tom, že vystavení se vaskulárním rizikovým faktorům v mládí a dospělosti je spojeno s úpadkem kognitivním schopnosti ve stáří. Vaskulární rizikové faktory zahrnují např. vysokou hladinu cholesterolu, obezitu, diabetes či infarkty. Například vyšší hladina cholesterolu je spojována s nárustem usazování amyloidu-beta v mozku. Když se beta-amyloid ukládá v mozku, tvoří se povlaky, které jsou spojovány s úpadkem kognitivních schopností.

Reklama

Dobrou zprávou je, že úpadek kognitivních schopností může být zpomalen vyváženou a nutričně bohatou stravou. Další faktory, které mohou podpořit zdraví mozku, jsou dostatečný spánek, fyzická aktivita, dostatečná mentální aktivita a zvládání stresu.

Poslední vědecké poznatky rovněž poukazují na slibné výsledky nutrientů a rostlinných extraktů pro podporu kognitivních schopností a mentální výkonnost.

 

Bacopa monnieri (BacoMind) – Bakopa drobnolistá - Brahmi

Bakopa drobnolistá je známá Indická rostlinka, často nazývána brahmi či vodní yzop. Jedná se o trvalou bylinku typickou pro Indii, Myanmar, Kambodžu a Vietnam.

BacoMind je patentovaný a klinicky testovaný extrakt z bakopy drobnolisté, s prokázaným pozitivním vlivem na paměť a kognitivní schopnosti u zdravých starších dospělých jedinců.

Vědecká studie (kontrolovaná proti placebu), zahrnující 98 starších lidí, zjistila, že příjem 300mg BacoMind denně po 12 týdnů zlepšila schopnosti zapamatovat si nové podněty a také je v paměti udržet (Obrázek 1).

Jiná vědecká studie hodnotila efektivitu a snesitelnost BacoMind u 65 zdravých starších lidí. Účastníci studie suplementovali 450mg BacoMindu denně po dobu 12 týdnů, po čemž proběhlo první hodnocení a druhé hodnocení proběhlo po dalších 12 týdnech. Studie zjistila, že BacoMind prokazatelné zlepšil verbální paměť (Obrázek 2).

 

Bezpečnost a efektivita BacoMind je potvrzena klinickými studiemi.

BacoMind pracuje na principu:

  • Ochrany proti oxidativnímu stresu
  • Hubení katechol-O-methyl transferázy (COMT) – enzymu, který je aktivní při metabolismu dopaminu
  • Působení jako antagonista vůči 5-HT2A a 5-HT6 receptorům – změny v serotogením systému by mohly přispět k neuropsychiatrickým změnám

Vitamín B12 (Metylkobalamin)

Metylkobalamin je vstřebatelnou formou vitamínu B12. Vitamín B12 je nezbytný pro zachování buněčného obalu nervových buněk (neuronů), které pomáhají rychle přenášet elektrické impulsy. Vitamín B12 je rovněž potřebný pro produkci neurotransmiterů jako GABA, serotonin a dopamin.

Vitamín B12, spolu s folátem a vitamínem B6, je nutný pro správný metabolismus homocysteinu. Homocystein je aminokyselina, která by se u zdravých jedinců měla rozpadat v těle na metionin – proces využívající vitamín B12 a folát (kyselinu listovou). Vysoká hladina homocysteinu v těle je spojována s vyšším rizikem srdečních chorob a je také spojována s vaskulárním kognitivním úpadkem a atrofií šedé kůry mozkové.

Neboť se vitamín B12 nachází zejména v mase, mléčných výrobcích a vejcích, mají vegani vyšší riziko rozvoje jeho nedostatku. Podvýživa či některé léky mohou také přispět k nedostatku vitamínu B12.

Nedostatek vitamínu B12 je považován za příčinu úpadku kognitivních schopností. To proto, že nedostatek vitamínu B12 poškozuje bílou hmotu míchy, což je poškození spojované s úpadkem kognitivních schopností.

Cholin

Cholin je základní živinou v lidském těle, a přestože jej můžeme snadno nalézt v potravinách, často není konzumován v dostatečně vysokém množství, a to zejména vegany. Cholin je důležitou součástí buněčných membrán a je zapotřebí k výrobě acetylcholinu. Acetylcholin je důležitým neurotransmiterem pro paměť a náladu, ale také pomáhá kontrolovat svaly.

Cholin chrání mozek a vysoká spotřeba cholinu během těhotenství je spojena se sníženým rizikem defektů neurální trubice a příjem cholinu ve stravě prokazatelné podporuje kognitivní funkce.

Kurkumin

Kurkumin je základní kurkuminoid v kurkumě a je zodpovědný za mnoho zdravotních benefitů spojovaných s tímto „zlatým kořením“. Primární mechanismus kurkuminu se týká jeho antioxidačního potenciálu.

Standardní extrakty z kurkuminu jsou obvykle špatně vstřebatelné, rychle metabolizovány a rychle odstraněny z těla. To vede k nízké hladině a distribuci kurkuminu mimo do jiných tkání kromě střev. Nová micelní inovace transformuje kurkumin rozložitelný v tucích do tekutiny rozpustné ve vodě, která je vstřebatelná, přírodně dostupná a vhodnější pro lidskou konzumaci než standartní kurkuminové extrakty.

Kurkumin má známé antioxidační vlastnosti. Antioxidanty nás pomáhají chránit před poškozením volnými radikály způsobené každodenními metabolickými aktivitami, stejně jako špatnými návyky životního stylu, jako je kouření a pití. Oxidativní stres ovlivňuje různé buněčné struktury včetně membrán, lipidů, bílkovin, lipoproteinů, a také DNA. Mozek, oči, klouby a kardiovaskulární systém jsou obzvláště náchylné k oxidativnímu stresu.

Výzkum ukazuje, že kurkumin může mít pozitivní dopady na paměť a pozornost u zdravých starších dospělých lidí díky antioxidačnímu a anti-amyloidovému efektu kurkuminu v mozku.

Solgar® Full Spectrum Kurkumin poskytuje celou řadu přírodních kurkuminoidů, ve vysoce biologicky dostupné a rychle vstřebátelné formě. Micelizovaná forma kurkuminu výrazně zvyšuje jeho biologickou dostupnost a rychlost absorpce, ve srovnání s jinými formami kurkuminu.

 

HLAVNÍ ZDRAVOTNÍ ÚČINKY:

  • Podporuje paměť a mysl
  • Podporuje nervový systém
  • Podporuje psychickou pohodu

Tento produkt můžete zakoupit na: https://www.001shop.cz/solgar-brain-works-60-cps/

Reference:

1. Morgan A, Stevens J. Does bacopa monnieri improve memory performance in older persons? Results of a randomized, placebo-controlled,
double-blind trial. J Altern Complement Med. 2010; 16(7):753-759. doi:10.1089/acm.2009.0342.
2. Barbhaiya HC, Desai RP, Saxena VS, et al. Efficacy and tolerability of BacoMind® on memory improvement in elderly participants - A double
blind placebo controlled study. J Pharmacol Toxicol. 2008; 3(6):425-434. doi:10.3923/jpt.2008.425.434.
3. Mavrodaris A, Powell J, Thorogood M. Systematic reviews Prevalences of dementia and cognitive impairment among older people in
sub-Saharan Africa: a systematic review. Bull World Heal Organ. 2013;91:773-783. doi:10.2471/BLT.13.118422.
4. Frick KM. Molecular mechanisms underlying the memory-enhancing effects of estradiol. Horm Behav. 2015;74:4-18.
doi:10.1016/j.yhbeh.2015.05.001.
5. Rentz DM, Weiss BK, Jacobs EG, et al. Sex differences in episodic memory in early midlife: Impact of reproductive aging. Menopause.
2017; 24(4):400-408. doi:10.1097/GME.0000000000000771.
6. Davis RL, Zhong Y. The Biology of Forgetting—A Perspective. Neuron. 2017; 95(3):490-503. doi:10.1016/j.neuron.2017.05.039.
7. Shea MK, O’Donnell CJ, Hoffmann U, et al. Vitamin K supplementation and progression of coronary artery calcium in older men and
women. Am J Clin Nutr. 2009; 89(6):1799-1807. doi:10.3945/ajcn.2008.27338.
8. Bettio LEB, Rajendran L, Gil-Mohapel J. The effects of aging in the hippocampus and cognitive decline. Neurosci Biobehav Rev.
2017;79:66-86. doi:10.1016/j.neubiorev.2017.04.030.
9. Qiu C, Fratiglioni L. A major role for cardiovascular burden in age-related cognitive decline. Nat Rev Cardiol. 2015; 12(5):267-277.
doi:10.1038/nrcardio.2014.223.
10. Smith EE, Muzikansky A, McCreary CR, et al. Impaired memory is more closely associated with brain beta-amyloid than leukoaraiosis in
hypertensive patients with cognitive symptoms. Phan TG, ed. PLoS One. 2018; 13(1):e0191345. doi:10.1371/journal.pone.0191345.
11. Lorius N, Locascio JJ, Rentz DM, et al. Vascular disease and risk factors are associated with cognitive decline in the Alzheimer disease
spectrum. Alzheimer Dis Assoc Disord. 2015; 29(1):18-25. doi:10.1097/WAD.0000000000000043.
12. Kimura N, Aso Y, Yabuuchi K, et al. Modifiable Lifestyle Factors and Cognitive Function in Older People: A Cross-Sectional Observational
Study. Front Neurol. 2019; 10(APR):401. doi:10.3389/fneur.2019.00401.
13. Pravina K, Ravindra KR, Goudar KS, et al. Safety evaluation of BacoMind™ in healthy volunteers: A phase I study. Phytomedicine.
2007; 14(5):301-308. doi:10.1016/j.phymed.2007.03.010.
14. Simpson T, Pase M, Stough C. Bacopa monnieri as an Antioxidant Therapy to Reduce Oxidative Stress in the Aging Brain. Evid Based
Complement Alternat Med. 2015;2015:615384. doi:10.1155/2015/615384.
15. Tenback DE, van Harten PN. Epidemiology and risk factors for (Tardive) Dyskinesia. In: International Review of Neurobiology. Vol 98.
Academic Press Inc.; 2011:211-230. doi:10.1016/B978-0-12-381328-2.00009-2.
16. Lorke DE, Lu G, Cho E, Yew DT. Serotonin 5-HT2A and 5-HT6 receptors in the prefrontal cortex of Alzheimer and normal aging patients.
BMC Neurosci. 2006;7:36. doi:10.1186/1471-2202-7-36.
17. Kennedy DO. B vitamins and the brain: Mechanisms, dose and efficacy—A review. Nutrients. 2016; 8(2). doi:10.3390/nu8020068.
18. Ganguly P, Alam SF. Role of homocysteine in the development of cardiovascular disease. Nutr J. 2015; 14(1). doi:10.1186/1475-2891-14-6.
19. Smith AD, Refsum H. Homocysteine, B Vitamins, and Cognitive Impairment. Annu Rev Nutr. 2016; 36(1):211-239.
doi:10.1146/annurev-nutr-071715-050947.
20. Smith AD. Hippocampus as a mediator of the role of vitamin B-12 in memory. Am J Clin Nutr. 2016; 103(4):959-960.
doi:10.3945/ajcn.116.132266.
21. Derbyshire E. Could we be overlooking a potential choline crisis in the United Kingdom? BMJ Nutr Prev Heal. 2019; 2(2):86-89.
doi:10.1136/bmjnph-2019-000037.
22. Erdman JW, MacDonald I, Zeisel SH, International Life Sciences Institute. Present Knowledge in Nutrition. International Life Sciences
Institute; 2012.
23. Canty DJ, Zeisel SH. Lecithin and Choline in Human Health and Disease. Nutr Rev. 1994; 52(10):327-339
doi:10.1111/j.1753-4887.1994.tb01357.x.
24. Ylilauri MPT, Voutilainen S, Lönnroos E, et al. Associations of dietary choline intake with risk of incident dementia and with cognitive
performance: the Kuopio Ischaemic Heart Disease Risk Factor Study. Am J Clin Nutr. 2019; 110(6):1416-1423. doi:10.1093/ajcn/nqz148.
25. Blusztajn JK, Slack BE, Mellott TJ. Neuroprotective actions of dietary choline. Nutrients. 2017; 9(8). doi:10.3390/nu9080815.
26. Hewlings S, Kalman D. Curcumin: A Review of Its’ Effects on Human Health. Foods. 2017; 6(10):92. doi:10.3390/foods6100092.
27. Kocaadam B, Şanlier N. Curcumin, an active component of turmeric (Curcuma longa), and its effects on health. Crit Rev Food Sci Nutr.
2017; 57(13):2889-2895. doi:10.1080/10408398.2015.1077195.
28. Anand P, Kunnumakkara AB, Newman RA, Aggarwal BB. Bioavailability of Curcumin: Problems and Promises. doi:10.1021/mp700113r.
29. Schiborr C, Kocher A, Behnam D, Jandasek J, Toelstede S, Frank J. The oral bioavailability of curcumin from micronized powder and
liquid micelles is significantly increased in healthy humans and differs between sexes. Mol Nutr Food Res. 2014;0:1-12.
doi:10.1002/mnfr.201300724.
30. Pizzino G, Irrera N, Cucinotta M, et al. Oxidative Stress: Harms and Benefits for Human Health. 2017. doi:10.1155/2017/8416763.
31. Small GW, Siddarth P, Li Z, et al. Memory and Brain Amyloid and Tau Effects of a Bioavailable Form of Curcumin in Non-Demented
Adults: A Double-Blind, Placebo-Controlled 18-Month Trial. Am J Geriatr Psychiatry. 2018; 26(3):266-277. doi:10.1016/j.jagp.2017.10.010.
32. Kocher A, Schiborr C, Behnam D, Frank J. The oral bioavailability of curcuminoids in healthy humans is markedly enhanced by micellar
solubilisation but not further improved by simultaneous ingestion of sesamin, ferulic acid, naringenin and xanthohumol. J Funct Foods.
2015;14:183-191. doi:10.1016/j.jff.2015.01.045.

Komerční prezentace

Reklama

Komentáře

Damniánka (Čt, 28. 10. 2021 - 20:10)
tohle ani ne, ale omega 3 one day je na to opravdu nejlepší
Eva (St, 3. 11. 2021 - 21:11)
taky beru omega 3 a to je to dobré nejen na srdce, ale i na mozek
Návštěvník (Čt, 4. 11. 2021 - 17:11)
Pokud jde o mozek, doporučuji ti zvýšit dávkování.
Reklama