Reklama

Jak předcházet vytvoření žlučníkových kamenů

V prevenci žlučníkových kamenů pomáhá pravidelně doplňovat živiny, které udržují čistý a správně fungující žlučník. Zde přinášíme pár tipů na běžné potraviny:

1)      Pravidelné pití čerstvých zeleninových a ovocných šťáv

Čerstvé šťávy pomáhají uklidnit záněty a detoxikovat játra a žlučník. Čerstvá, nefiltrovaná jablečná šťáva, která obsahuje pektin, pomáhá změkčovat a rozkládat existující žlučové kameny a předcházet formování nových kamenů. Citrony, celer, rajčata a řepa poskytují další užitečné šťávy.

 

2)      Ujistěte se, že konzumujete pravidelně dostatečné množství zdravých tuků

Reklama

Ačkoliv někteří odborníci doporučují u žlučníkářů omezení všech tuků, zejména pokud již měli operaci žlučníku, tak některé tuky jsou skutečně nápomocné při rozhánění potenciálních i již vytvořených kamenů. Olivový olej je často zařazován do detoxikačních žlučníkových kúr. Kokosový olej zase pomáhá při asimilaci důležitých živin z potravin, které jsou potřebné pro čistá játra a žlučník.

Konzumací na omega 3 bohatých ryb a dalších živočišných tuků získávaných z organických chovů zvířat můžete pomáhat přirozeně snižovat hladinu cholesterolu, který značně zatěžuje vaše životně důležité orgány.

 

3)      Suplementace slunečnicovým či non-GMO sojovým lecitinem

Jde o nejúčinnější a nejrychlejší způsob rozpouštění žlučníkových kamenů. Lecitin jako tuková substance, tvořená z cholinu a inositolu, potřebuje pro své strávení velké množství žluči. Po vstupu lecitinu do jater se lecitin rozpouští v žluči a při tomto procesu dochází i k rozpouštění ztvrdlých kamenů.

 

4)      Suplementace jablečným octem a kyselinou jablečnou

Toto je domácí recept na odstraňování žlučníkových kamenů. Smícháním jablečného octa s čerstvě vylisovanou jablečnou šťávou, která je bohatá na jablečnou kyselinu a další změkčující substance, vzniká další prostředek pro zdraví žlučníku.

 

Zdroj: Naturalnews

 

Reklama

Komentáře

Avalo (So, 16. 2. 2013 - 11:02)
Na žlučník je dobrá především bílá ředkev a ředkvičky (raději tepelně upravené).
Nevím, kde přišel autor na kokosový olej a ani nevím, jaký je rozdíl mezi palmovým a kokosovým tukem (kokosový tuk je tukem, protože při pokojové teplotě je tuhý, nikoliv tekutý). Ale jistojistě vím, že palmový tuk je to největší svinstvo, jaké se mezi potravinářskými tuky vyskytuje. Zjistila jsem to na základě vlastní zkušenosti a následně četla totožné názory od pár odborníků.

Musím konstatovat, že články na tomto webu jsou nedůvěryhodné.
čtenář (Po, 11. 5. 2020 - 16:05)
v článku se nikde palmový olej nedoporučuje, palmový olej je zcela něco jiného než kokosový olej/tuk, i přesto, že oba pochází z palmy - jeden z kokosové palmy, druhý z palmy olejné.
Likil (Pá, 15. 5. 2020 - 13:05)
Problém je ve vnitřní potlačené agresi. Řešte příčinu, ne důsledek.
Reklama