Reklama

Klíč k omlazení jater

Játra mají úžasnou omlazovací sílu a neustále se obnovují. Jsou pro organismus natolik nezbytná, že dokonce když je až devadesát procent jaterní tkáně odstraněno, zbylých deset procent dokáže obnovit celá játra. Tím, že budete dbát o blaho tohoto životně důležitého orgánu, mu můžete pomoci vrátit jeho optimální funkčnost. Vašemu celkovému zdraví to úžasně prospěje.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat na ochranu svých jater, je to, že snížíte míru vystavení vlivu jedů. Čím méně jedů přijímáte do těla, tím méně s nimi musí vaše játra zápolit. Rozhlédněte se kolem sebe, jaké je vaše životní prostředí, a uvidíte, kolika způsoby můžete vylučovat škodlivé látky ze svého každodenního života. A pamatujte si, že každá chemikálie či jed, se kterým se setkáte, musí být detoxikován vašimi játry.

Dejte si závazek, že budete jíst zdravou, netoxickou stravu. Při konzumaci chemicky ošetřovaných potravin mají játra potíže s metabolizací a detoxikací pesticidů a dalších jedů. A výsledkem je, že se tyto jedy hromadí v těle, místo toho, aby z něj byly vylučovány. Řešení je nasnadě: jezte organické potraviny, pijte čistou vodu a vyhýbejte se jedům obsaženým ve stravě, jako jsou alkohol, tabák, kofein, různé léky, cukr a chemicky zpracovávané potraviny.

Játra jsou rovněž ve stresu, a to zvlášť silném, pod vlivem nezdravých tuků, jako jsou nasycené tuky, nacházející se v červeném mase, ve výrobcích z plnotučného mléka a v tropických rostlinných olejích, jako jsou olej ze ságových jader a kokosový olej, dále v polynenasycených rostlinných olejích, jako jsou saflorový olej, kukuřičný, sójový a slunečnicový olej, a konečně ve ztužených rostlinných tucích, jako je například margarín a tuky do pečiva.

Zatímco nezdravým tukům byste se měli vyhnout, dobré, kvalitní, zdravé tuky jsou nezbytné pro zajištění bezvadné funkce jater a optimálního zdraví. K nejzdravějším dietním tukům patří například panenský olivový olej, lněný olej a přírodní oleje, které se nacházejí ve všech druzích čerstvých nezpracovaných ořechů a oříšků, a také v semenech rostlin.

Reklama

Zvlášť olivový olej se jeví jako zdraví velice prospěšný,neboť zvyšuje hladinu "dobrého" cholesterolu (HDL) v těle a zároveň snižuje hladinu "špatného" cholesterolu (LDL). Studie ukázaly, že v populacích s větší spotřebou olivového oleje se méně vyskytují degenerativní choroby, jako jsou srdeční a cévní nemoci a rakovina.

Lékaři, kteří používají přírodní metody léčby, často předepisují "nápoj z olivového oleje pro játra a žlučník", aby s jeho pomocí pročistili játra v rámci detoxikačního programu. Tento nápoj se skládá z olivového oleje, citronové šťávy a pronikavě působících bylin, jako jsou česnek, zázvor a kayenský pepř. Pije se vždy ráno nalačno po dobu jednoho až pěti dnů. Smysl pití tohoto nápoje spočívá v tom, že když jej vypijete na lačný žaludek, stimulujete tím játra, a ta ze sebe přímo vychrstnou nahromaděné jedy do žlučníku a ty z něho pak se žlučí vytečou ven zažívacím traktem. Před požitím tohoto nápoje a dvě až tři hodiny po něm se nemá nic jíst. Můžete ale pít bylinkové čaje a čistou vodu, abyste pomohli svému tělu eliminovat jedy, které vyloučila vaše játra.

Zdroj: 14-denní pročištění organismu léčivými bylinami - Laurel Vukovicová

Reklama

Komentáře

Dita (St, 24. 10. 2007 - 15:10)
Děkuji za zajímavý článek. Ráda bych věděla správný poměr koření, citronu a oleje v nápoje "pro játra a žlučník". Poradíte,prosím?
Vanda (Čt, 1. 11. 2007 - 17:11)
Článek mě velmi zaujal a také bych ráda zkusila očistnou kůru jater. Prosím také o správný poměr oleje a koření a radu , jak dlouho se daná kůra používá, popřípadě opakuje. Děkuji za odpověď.
Paulis (Pá, 2. 11. 2007 - 09:11)
Ahoj, o jakém článku je řeč, také mě to dost zajímá. Děkuji.
Karel Jelínek (Čt, 21. 8. 2008 - 08:08)
Dobrý den. Zajímalo by mě v jakých poměrech se připravuje nápoj (z olivového oleje, citronové štávy.....) pro pročištění jater.
Prosím odpovězte mi na email karel.jelinek"model.cz
Děkuji
palloo (St, 7. 1. 2009 - 08:01)
taky by mne to zajimalo,ma uz nekdo ten recept?
Návštěvník (St, 7. 1. 2009 - 10:01)
1dclolivového oleje a 1dcl citronu,nebo grepu
dle p.Jonáše (St, 7. 1. 2009 - 11:01)
Jaterní čistící kůra
Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organismu. Je dobré, aby jaterní čistící kůře předcházela střevní čistící kůra. Jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater mají dopad na celkové zdraví. Játra mají i trávicí funkci. Produkují okolo 1
Milan (Čt, 15. 10. 2009 - 18:10)
taky by mne to zajimalo,ma uz...Trochu podrobnější recept:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_forum/prispevek_diskuse/pozde_ale_prece/?faid=5465
Iveta (Po, 1. 3. 2010 - 20:03)
Trochu podrobnější...Díky za odkaz!
Pavel (So, 29. 12. 2012 - 10:12)
Díky za odkaz!Zdravím, na některých stránkách jsou česnek a olivový olej a oříšky uváděny jako nevhodné potraviny pro játra a žlučník. Ať pátrám jak pátrám, dopátrat se nemohu.
Díky
Jarmila (St, 26. 4. 2017 - 19:04)
Dobrý den.Jak je to v případě,že žlučník byl vyoperován.Je tato metoda také vhodná?
Michal (St, 26. 4. 2017 - 19:04)
Dobrý den.Jak je to v...Tak játra jsou potřeba posilnit vždy a kort, když chybí žlučník, což znamená, že okruh byl oslaben. Ostropestřec marijánský je též velmi dobrý pro regeneraci jater.
Eva Hajkova (Út, 20. 11. 2018 - 19:11)
Dobry den,piju denne stavu ze syrove repy a mrkve,a nekdy pridam rapikaty celer velka mnamka.
Reklama