Reklama

Normální hladina homocysteinu v krvi - záruka zdraví

Homocystein je škodlivá aminokyselina produkovaná lidským organismem. Za normálních podmínek ji tělo rychle přeměňuje na neškodný cystathionin. Avšak kouření, stárnutí, nedostatečný příjem B vitamínů, pití většího množství čaje a kávy snižuje schopnost organismu udržet normální hladinu homocysteinu v krvi.

Vědci dnes věří, že udržení normální hladiny homocysteinu pomáhá uchovat zdravé srdce a cévy a je prevencí civilizačních onemocnění.

Výzkumy prokázaly, že v krvi je normální hladina homocysteinu, pokud člověk přijímá dostatečné množství vitamínů B jako kyseliny listové a vitamínu B12, které se zúčastňují biochemických reakcí na odbourávání homocysteinu.

Kyselina listová je obsažena v tmavě zelených listech zeleniny, v mrkvi, kvasnicích, játrech, žloutku, meruňkách, avokádu, dýních, fazolích a celozrnných obilovinách.

Vitamín B6 se nalézá v pivovarských kvasnicích, pšeničných klíčcích, otrubách, játrech, rybách, sójových bobech, neloupené rýži (Natural), vejcích, ořechách, ovesných vločkách, melase, zelí, kapustě, pohance a listové zelenině.

Reklama

Vitamín B 12 se vyskytuje v játrech, hovězím, vepřovém a rybím mase, vejcích, mléku, mléčných produktech, v misu a dalších kvašených potravinách.

Gold Specifics Homocystein Modulátor od firmy Solgar je potravinový doplněk pro uchování normální hladiny homocysteinu. Tento přípravek je vhodný i pro vegetariány i vegany. Výrobek můžete zakoupit též v prodejně s vitamíny a přírodní kosmetikou Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202 v Po-Pá od 9-17 hod.

Reklama

Komentáře

Dana (Čt, 3. 11. 2005 - 07:11)
Je to všechno hezké - ale jak mohu zjistit svoji hladinu homocysteinu??? Podobné reklamní texty automaticky předpokládají, že se vyděsím a s přesvědčením, že moje hladina homocysteinu nebo jindy zase něčeho jiného není v pořádku, zakoupím nabízený všelék. Ale co když jsem v pořádku??? Kdo mi změří hodnoty???
Martin (Čt, 3. 11. 2005 - 11:11)
Já jsem se dočetl, že pokud mám zvýšený cholesterol či vysoký krevní tlak, tak že určitě mám i zvýšený homocystein. Jakmile snížím homocystein, tak se začně snižovat i cholesterol a krevní tlak (ten si můžu změřit sám, chjolestrol obvoďačka).
Honza (Čt, 3. 11. 2005 - 10:11)
Informvat se o možnosti stanovit hladinu homocysteinu můžete u svého lékaře či přímo v nějaké biochemické laboratoři - např. v nemocnici v Liberci homocystein stanovují - viz. http://www.mujweb.cz/www/ljrd/newmeth1998.htm;hcyst
Jarda (Pá, 4. 11. 2005 - 21:11)
Hladinu homocysteinu vyšetřuje již celkem běžně poměrně dostatek laboratoří klinické biochemie v ČR. Postupy, jakými je možné se k vyšetření dostat, jsou principiálně dva: buď požádat obv. lékaře o odběr krve a vyšetření homocysteinu na pojišťovnu nebo, pokud lékař nesouhlasí, si vyšetření zaplatit sám. Podle sazebníku pojišťoven stojí vyšetření cca 400 Kč, ovšem laboratoře mohou mít svoje ceníky pro samoplátce různé. Je třeba se informovat.
Lenka (St, 18. 4. 2007 - 00:04)
Já má hladinu homocysteinu opakovaně v pořádku a přitom mám nemocní cévy, poruchy stážlivosti krve, nohu skoro celou ucpanou po tromboze, srdeční tachykardii atd....
Renata (Pá, 27. 4. 2007 - 13:04)
bohužel já jsem dopadla na obvodě špatně s žádostí o nabrání krve na hladinu homocysteinu. manželovi umřeli oba rodiče poměrně brzo na infarkt. tak chodí pravidelně na prevence. Jenže při této žadosti jsme byli napadeni, co si to vlastně vylmýšlíme. Tak nevím, co si mám o tom myslet.Zdravím
Věra (Út, 1. 5. 2007 - 22:05)
Lenko, znáte správnou hladinu homocysteinu?Je v rozmezí 4,5 - 7,5 , dále záleží na věku a jiných okolnostech, lékaří tvrdí i při hodnotě 11, že je to v pořádku.
Evina (St, 23. 5. 2007 - 11:05)
Mám vrozenou trombofilii....mutace FV-Leiden,mutaci FLL-protrombin a taky mutaci MTHFR -to je mnohonásobně zvýšený homocystejn,musela jsem si sama najít doktora,který se tím zabývá a taky to zaplatit....odběr i léky...Hezký den.
Slovákova (Čt, 31. 1. 2008 - 07:01)
Nechápu, proč lékaři bezradně zkouší na pacientovi všechno možné, proč se nekontroluje hladina homocysteinu, ušetřilo by se spoustu prostředků na různá vyšetření a možná by se pacient mohl uzdravit dříve ne se stane invalidou.Nechápu! Zdravotnictví naříká na nedostatek financí. Proč neušetřit tak jednoduše. Pokud je tento výzkum potvrzen, proč se nevyužívá?
adina (Ne, 1. 12. 2019 - 13:12)
žádný lékař vám to nevyšetří jeho by to stálo peníze a farmaceuti by ztratili kšeft nacpou na všechno prášky třeba statiny a vyrobí další nemoce
Návštěvník (Čt, 31. 1. 2008 - 13:01)
Mš pravdu, proč? To vědí jenom ti bílí mafiáni.
Lenka (Čt, 31. 1. 2008 - 14:01)
To víme všichni - kdy by potřeboval léky, kdybychom byli všichni zdraví?
Mohu vás objednat do poradny MUDr. Erbena v Praze, který se zabývá i klinickým výzkumem a doporučí vám další postup s ohledem na celkový zdravotní stav. 1 vyšetření stojí 1000,-Kč, proto se tím také obvoďáci nechtějí zabývat. Podle posledních poznatků je hladina "absolutní bezpečnosti" 4-6,4 . Kontrolní odběr se provádí po 6-10 týdnech podle zjištěné hodnoty. Odběry jsou v čase 8.30-9.00 hod. na lačno.
Zájemci o objednání mohou napsat své jméno, datum narození a telefonní spojení na mail: pas.sun"seznam.cz . Já jim pak pošlu termín a přesnou adresu.
d (Čt, 31. 1. 2008 - 16:01)
Dobrá výdělečná činnost!!!!!!!!!!!!!
meraia"seznam.cz (Čt, 14. 8. 2008 - 12:08)
Ahoj, píšu bakalářskou práci o trombofiliích (Leiden, MTHFR atd.)a jejich komplikacích a potřebuju nutně sehnat lidičky, kteří mi vyplní anonymní dotazník. Prosím napište mi na mail meraia"seznam.cz a já vám obratem pošlu dotazník. Po napsání práce vám ji samozřejmě zašlu, budete-li mít zájem. Děkuji!
lldies@seznam cz (Ne, 1. 4. 2012 - 08:04)
Já má hladinu homocysteinu...proc uvadite,ze u zdraveho cloveka je hladina homocisteinu 4,5 az 5,5 ,pricemz zdravotnicke laboratore uvadeji zdrave rozpeti 5,0 az 20,0.tomu nerozumim
fleggg (Ne, 5. 4. 2015 - 15:04)
Pokud si přečteš o homocysteinu vše co se koem něj točí pak máš šanci na to přijít, taky tomu nerozumím proč takový rozpětí až 20 je.
Pokud si přečteš... (Čt, 22. 10. 2015 - 13:10)
Pokud si přečteš o...Milena.
Zřejmě se uvádí takové rozpětí proto, že zdravotnictví má zájem udržovat lidi nemocné aby farm. průmysl nezkrachoval. Tyto meze mohou uvádět i laboratoře,které nejsou schopné určit hladinu HC přesně-musí se prý udělat okamžitě po odběru, jinak hladina HC soupá !!!
! (Pá, 23. 10. 2015 - 08:10)
Naprostý souhlas s Milenou. Totéž platí i pro léky na snížení cholesterolu - statiny. Aby šly lépe na odbyt, byla "správná" hranice snížena, takže ji překračuje prakticky každý a statiny lze proto "lege artis" předepsat komukoliv.
Podle oficiálního prohlášení SÚKL (Státního ústavu pro kontrolu léčiv) mají statiny vliv na zhoršení diabetu a zhoršení depresí. To je pro farmaceuty zvlášť příznivé, neboť si takto vyrábějí další pacienty a léky jdou dobře na odbyt.
Tomáš Prokeš (St, 21. 9. 2016 - 20:09)
Aby se homocystein snížil, musí se užívat přesně stanovené dávky kyseliny listové a vitamínu B6 a B12 na základě naměřené hladiny homocysteinu. Je teda potřeba si nechat změřit homocystein. Více informací zde:
www.podpurnalecba.cz/homocystein
Petra Hajkova (Po, 30. 5. 2022 - 14:05)
dobrý den, přišel mi výsledek z laboratoře , ale vubec tomu nerozumím, hodnocení: 30.07.15 pod tím 10:00. není zde zádné vysvětlení. děkuji za vysvětlení
Reklama