Reklama

Roztroušená skleróza - možné příčiny

Některé možné příčiny roztroušené sklerózy:

- Často ji vyvolá traumatický stres.
- Může být důsledkem nadměrného množství olova nebo rtuti v těle. I když otrava toxickými kovy může vyvolat podobné symptomy jako při MS ( multiple sklerosis - roztroušená skleróza ); při každém podezření na MS je nutné zjistit, nejde-li o otravu toxickými kovy.
- Je to možná důsledek přemnožení candidy, chlamydií či jiných mikroorganismů.
- Může to být alergie na gluten (lepek).
- Nedostatek vitamínu B 12 může způsobit zhoubnou anémii (diagnostikovatelnou z hladiny vitamínu v krvi) spojenou s poškozením míchy a často zaměňovanou s MS.
- Benigní nádor míchy, který způsobuje stlačení, také vypadá jako MS, a i někteří pacienti s myalgickou encefalomyelitidou jsou někdy špatně diagnostikováni jako nemocní MS. (Jednoduchý test je vstát, rozkročit se, zavřít oči a dát nohy zase k sobě. Jestliže to není možné, pak jde pravděpodobně o MS.)

MK

Reklama
Reklama

Komentáře

vera (Pá, 30. 3. 2007 - 16:03)
Možnou příčinou RS může být Chlamydie pneumoniae. Více na www.chlamydie.info Dozvíte se také kromě jiného, jak se pacientka jménem Sarah z Velké Británie díky protokolu jejího manžela vědce Davida Wheldona vyléčila z této nemoci.
Karel (Po, 21. 5. 2007 - 21:05)
souhlas
kvik (Út, 22. 5. 2007 - 07:05)
Už zase? Kolik je dalších vyléčených díky protokolu Davida Wheldona?
radca (Po, 14. 4. 2008 - 20:04)
Pricinou je mykoplazma, ktora sa zivi cholesterolom. Antibiotika pomozu len vtedy, ked dosiahnu na CNS. Nesmie sa jest ziadny cholesterol, ani nic co ho zvysuje. Dalej je treba prinutit zlcnik, aby pracoval a zo vsetkych sil bojovat proti zacpe. Len tak sa telo dokaze zbavit cholesterolu.
Reklama