Reklama

Zinek podle pákistánských vědců pomáhá při zápalu plic

Zinek ve spojení s běžnou léčbou pomocí antibiotik urychluje léčení zápalu plic. Zjistili to podle britského odborného časopisu The Lancet pákistánští lékaři na základě testů u 270 dětských pacientů.

Malé děti s těžkou pneumonií, které užívaly zinek, se vyléčily v průměru o den dříve a mohly o den dříve oproti ostatním opustit nemocniční lůžko. Jeden den pobytu dítěte ve zmíněné klinice přijde v přepočtu na 650 korun, zatímco dávka zinku stojí jen necelých deset korun.

Lékaři ze střediska pro zdravotní výzkum v bangladéšské Dháce pod vedením Abdalláha Brookse pacientům podávali kromě antibiotik 20 miligramů zinku denně. Zinkové tablety děti dobře snášely.

Záněty plic patří k nejčastější příčině úmrtí u dětí do pěti let. Zinek kromě zánětů plic pomáhá také při průjmech a zvyšuje obranyschopnost organismu proti infekcím.

Zdroj: ČTK

Reklama

Více informací o zápalu plic naleznete na http://nemoci.doktorka.cz/zapal-plic/

Reklama

Komentáře

Lenka (Čt, 12. 4. 2007 - 08:04)
Že zinek pomáhá při téměř všech infekcích, je známo už dlouho. Bohužel se najde celá řada doktorů, kteří tvrdí, že to je nesmysl. Farmaceutické firmy pravidelně tyto údaje překrucují, aby byl zajištěn odbyt jejich chemických sajrajtů.
! (Út, 19. 7. 2011 - 13:07)
Nech se pozinkovat, dealere.
Hmm... (Út, 19. 7. 2011 - 14:07)
Nejvíc na zápaly plic v Pákistánu pomáhá olovo. Z kalašnikova...
dkl (Út, 19. 7. 2011 - 12:07)
Emulips Forte XXL -nové balení s aktivními minerály-zinek,železo,hořčík,fosfor,draslík,selen,vápník.
www.brno-info.cz/obchod/crd
Reklama