Zinek podle pákistánských vědců pomáhá při zápalu plic

Zinek ve spojení s běžnou léčbou pomocí antibiotik urychluje léčení zápalu plic. Zjistili to podle britského odborného časopisu The Lancet pákistánští lékaři na základě testů u 270 dětských pacientů.

Malé děti s těžkou pneumonií, které užívaly zinek, se vyléčily v průměru o den dříve a mohly o den dříve oproti ostatním opustit nemocniční lůžko. Jeden den pobytu dítěte ve zmíněné klinice přijde v přepočtu na 650 korun, zatímco dávka zinku stojí jen necelých deset korun.

Lékaři ze střediska pro zdravotní výzkum v bangladéšské Dháce pod vedením Abdalláha Brookse pacientům podávali kromě antibiotik 20 miligramů zinku denně. Zinkové tablety děti dobře snášely.

Záněty plic patří k nejčastější příčině úmrtí u dětí do pěti let. Zinek kromě zánětů plic pomáhá také při průjmech a zvyšuje obranyschopnost organismu proti infekcím.

Zdroj: ČTK

Více informací o zápalu plic naleznete na http://nemoci.doktorka.cz/zapal-plic/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Že zinek pomáhá při téměř všech infekcích, je známo už dlouho. Bohužel se najde celá řada doktorů, kteří tvrdí, že to je nesmysl. Farmaceutické firmy pravidelně tyto údaje překrucují, aby byl zajištěn odbyt jejich chemických sajrajtů.

  Dub 12, 2007
 • Obrázek uživatele dkl
  dkl

  Emulips Forte XXL -nové balení s aktivními minerály-zinek,železo,hořčík,fosfor,draslík,selen,vápník. www.brno-info.cz/obchod/crd

  Črv 19, 2011
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Nech se pozinkovat, dealere.

  Črv 19, 2011
 • Obrázek uživatele Hmm...
  Hmm... (anonym)

  Nejvíc na zápaly plic v Pákistánu pomáhá olovo. Z kalašnikova...

  Črv 19, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama