Reklama

3 bylinky pro lepší trávení

Zažívací systém hraje stěžejní roli v celkovém zdraví a vitalitě.  Od aktivace slinných žláz až po peristaltiku (vytlačování potravy přes střeva) je váš zažívací systém zodpovědný za jednu věc: přeměnit vaše jídlo na energii. Tato funkce ovlivňuje všechno ve vašem životě: spánek, hormony, náladu, libido, reprodukční zdraví, bolesti, záněty a mnohem více. Proto je důležité udělat vše pro to, aby váš zažívací systém fungoval jako dobře namazaný stroj.

Zde je několik způsobů, jak to udělat:

- Konzumace dostatečného množství čerstvých, celých potravin
- Dostatečná hydratace
- Konzumace fermentovaných potravin a vlákniny
- Užívání trávicích bylinných přípravků

Existují 3 účinné a bezpečné bylinky pro lepší trávení:

Reklama

Kořen zázvoru je kulinářské koření v mnoha kulturách. Prohřívá celé tělo tím, že podporuje průtok krve ze středu těla ven do končetin.

Je přidáván do mnoha detoxikačních čajových směsí a přírodních léčiv proti chřipce a nachlazení, protože zklidňuje zažívací systém, zmírňuje bolesti a je antimikrobiální.

Můžete ho přidat do polévek a kořenících směsí, pít čaj z čerstvých plátků nebo žvýkat kus syrového kousku, pokud se vám udělá těžko od žaludku.

Zázvor byl používán pro tisíciletí, aby zmírňoval nevolnost, nadýmání a plynatost.
 

Máta je vynikající bylina, protože pomáhá při každém žaludečním problému.  Ať jde o prenatální nevolnost, dětskou zácpu, přejedení či chřipku, máta je váš velký spojenec.

Je milována lidmi všech věkových kategorií kvůli jejímu okamžitému osvěžujícímu a energizujícímu účinku na tělo. Navíc je ji snadné najít v téměř každém obchodě s potravinami, roste divoce po celé severní polokouli a je pěstována v mnoha zahrádkách či truhlíkách s bylinami.

Můžete přidat čerstvé větvičky máty peprné do vašeho džbánu na vodu jako lahodný a stálý příjem této úžasně podpůrné byliny.

Mátový čaj po probuzení nastartuje trávicí systém pro snídani.

 

Tato sladká kůra je snadným doplňkem jakéhokoliv čaje a je plná léčivé síly.

Lékořice je skvělý protizánětlivý prostředek pro ty, kteří mají IBS (syndrom dráždivého tračníku). Lékořice obsahuje sloučeniny, které zabíjejí špatné bakterie, které způsobují zmatek v našem zažívacím traktu. Je to také jemné projímadlo, které dokáže obnovit pravidelnou stolici.

Navíc je lékořice imunomodulátor a adaptogen, který harmonizuje reakce vašeho těla na stres a nemoc.

Můžete ji přidat do téměř jakékoli bylinné čajové směsi.

Autor: MK
 

Reklama

Komentáře

děda75 (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)
A čekanka (obsažená v Meltě).
Reklama