Reklama

Gold specifics Prostate support - ta nejlepší podpora pro zdraví prostaty

U mužů nad Mužů nad 50 let je více než padesátiprocentní pravděpodobnost vzniku onemocnění prostaty . Většinou jde o nezhoubné zvětšení této žlázy - benigní hyperplazii prostaty. Fytoterapie a užívání některých doplňků může potíže zmírnit a oddálit použití klasických léků nebo operační výkon. Zároveń pomáhá v prevenci rakoviny prostaty.

Modifikovaný citrusový pektin - Modifikovaný citrusový pektin (MCP) je komplex polysacharidů ze slupky a vnitřku citrusových plodů. Je prevencí rakoviny. Blokuje adhezi nádorových buněk na povrchu zdravé tkáně, a tím zabraňuje metastázám.

Extrakt z listu kopřivy dvoudomé Urtica dioica  (1,5 mg 1% kyseliny křemičité)  - má močopudný a protizánětlivý účinek

Extrakt z plodů trpasličí palmy (Serenoa repens) (67,5 mg [45%] volných mastných kyselin) "Saw palmetto" efektivní a bezpečné působení proti nezhoubnému zvětšení prostaty, redukuje noční močení a zlepšuje proud moči stejně efektivně jako finasterid (Proscar) bez vedlejšího účinku, jako je ztráta libida. Současně má extrakt protizánětlivý a protiedémový účinek.

Lykopen (z rajčat) - je jedním z nejsilnějších antioxidantů rostlinného původu. V zelenině a v některých druzích ovoce se lykopen vyskytuje jako červené barvivo. Ze stravy jej však lidský organismus nedokáže vstřebat, pokud tato není ošetřena zvláštní tepelnou úpravou. Lykopen se extrahuje z odrůdy rajčat HLSS, která byla vyšlechtěna jen pro tento účel (25 dkg pyré z rozvařených rajčat kvalitní odrůdy obsahuje asi 5 mg lykopenu). Lykopen  zabraňuje vzniku rakoviny prostaty, kůže, tlustého střeva a plic a brání rozvoji metastáz.

Reklama

Prášek ze semen tykve  - obsahuje fytosteriny (sitosterin, delta-7-steroly), nenasycené mastné kyseliny, vitamin E, hořčík a selen. Obsahové látky extraktu působí příznivě na svalovinu močového měchýře, dále protizánětlivě, antioxidačně a tlumí svalové křeče. Účinek na prostatu se vysvětluje ovlivněním tvorby prostaglandinů a androgenů (mužských pohlavních hormonů).

Prášek ze sojových klíčků  (poskytuje 3mg [3%] isoflavonů) - izoflavony pomáhají proti zbytnění i rakovině prostaty. Země s vysokým podílem sóji v potravě, jako je například Japonsko, mají nižší podíl rakoviny prostaty a i některých jejích dalších typů, a to díky aktivním látkám v sóji, kterými jsou izoflavony

Zinek (jako chelát s aminokyselinou)  - má příznivý vliv na stav prostaty, zmenšuje pravděpodobně její velikost a zmírňuje příznaky zbytnění prostaty.

Selen (jako selenomethionin)  - Mnohé studie naznačují, že zvýšený příjem selenu může snížit riziko vzniku určitých typů rakoviny, například rakoviny tlustého střeva, prostaty a plic. Dokáže také snížit úmrtnost na onkologická onemocnění. Zvyšuje mužskou plodnost.

Směs antioxidantů (beta-karotén, kyselina askorbová), PhytO2X je speciální směs přírodních antioxidantů, jejímž účelem je zachovat čerstvost složek.

Tyto látky jsou složkou polykompozitního přípravku pro podporu prostaty od firmy Solgar - Gold specifics Prostate support

Reklama

Komentáře

Reklama