Reklama

Nedostatek minerálních látek a vitaminů

Mnoho lidí není dostatečně zásobeno životně důležitými vitaminy, minerálními látkami, stopovými prvky. Tělo je potřebuje někdy jen v malém množství, ale zcela nezbytně.

Z těchto stopových látek se vytvářejí nepostradatelné enzymy, či jsou důležitou součástí detoxikačních a metabolických procesů v těle.

Jednostranné složení průmyslově zpracované výživy obvykle neobsahuje všechny nezbytné látky, ale naopak některé složky takových potravin dokonce tělu důležité látky odebírají. Fosfáty a citrusové plody jsou například loupežníky vápníku. Půda, která je maximálně využívána, neobsahuje už celou škálu minerálních prvků v dostatečném množství. Tudíž i rostliny, které můžeme v nejlepším úmyslu pojídat, už nemusí obsahovat všechny látky tak, jak tomu bylo dříve. Čerstvá zelenina a ovoce nemusí na plnou úhradu minerálních stopových prvků stačit.

Jedy z životního prostředí, které organismus zatěžují, často vyžadují zvýšený přísun vitaminů a minerálních látek. Například kuřák spotřebuje mnohokrát víc vitaminu C či provitaminu betakaroten než nekuřák. Člověk ve stresu spotřebuje také zcela odlišné množství vitaminů na rozdíl od člověka uvolněného a relaxovaného.

Zdroj: MUDr. Josef Jonáš - Odolnost vůči nemocem

Reklama

Reklama

Komentáře

osteoporóza (Út, 1. 11. 2005 - 19:11)
Lze užívat evistu po HE a AE ?
RE (Po, 28. 5. 2012 - 12:05)
PAN JONAŠ? MA TAKY VYROBKY SAKRA DRAHE . NORMALNÍ ČLOVĚK KTERÝ MA PLAT AKORAT ABY SE NAJEDL KAŽDY DEN TAK, NA TO NEMÁ PANÍ DOKTORKO!!!!!!!!!! DĚLATE TADY REKLAMU JDE JENOM O PENÍZE. PROTOŽE SKORO VŠE CO TADY PÍŠETE TAK JSEM VYZKOUŠELA A VÍTE CO MI ZABRALO? SILVOVA METODA ! ZMĚNIT PROGRAM V MOZKU.MOŽNÁ VÁM LIDI VĚŘÍ ALE KAŽDY ČOVĚK JE JINÝ, A KAŽDÉMU ZABÍRÁ NĚCO JINÉHO. BYZNYS NIC JINÉHO!!!!!!!!!!
Reklama