Reklama

Kdy a jak užívat probiotika pro obnovu zdravé střevní mikroflóry

Zdravá střevní mikroflóra má stěžejní význam pro naše zdraví a celkovou imunitu organismu. Skládá se z tisíce druhů mikroorganismů, které v ideálním případě žijí ve střevech v rovnovážném stavu. Nevhodná strava s velkým obsahem cukrů, překyselení organismu, antibiotika, hormonální přípravky - to vše může harmonii narušit a přispět k převaze kvasinek, plísní a patogenních bakterií.

  

Pokud je narušení střevní mikroflóry jednorázové, stačí na jeho úpravu většinou krátkodobé (1 širokospektrální balení) užívání přípravků s obsahem zdraví prospěšných bakterií. Proto je vhodné užívat probiotika po každém podání antibiotik, po průjmu, po dietní chybě provázené nadýmáním a plynatostí,  při cestování do zahraničí (zejména do tropických oblastí).

 

V mnoha případech však mají lidé střevní mikroflóru chronicky poškozenou opakovaným užíváním   antibiotik, hormonálních léků a antikoncepce, konzumací cukru a sladkostí,  překyselující chemicky upravené stravy a působením stresu. Takovéto stavy se projevují nejen dlouhodobými střevními potížemi, ale třeba i bolestí hlavy, únavou, alergiemi, kožními problémy, opakovanými gynekologickými a urologickými problémy a dalšími i velmi závažnými zdravotními stavy.  V těchto případech je užívání probiotik žádoucí, ale samo o sobě nedostačující. Probiotika musí být užívány minimálně tři měsíce společně s kompletní protikvasinkovou léčbou, kdy je třeba užívat i přípravky působící proti přemnoženým   kvasinkám (kaprylova kyselina, Šťáva z celých listů aloe vera, oreganový olej) a preparáty na podporu jater, která jsou při kompletní protikvasinkové léčbě zatížena metabolickými produkty kvasinek a odumírajícími kvasinkami  (Ostropestřec mariánský, Šťáva z celých listů aloe vera, Regalen). Boj proti kvasinkám a plísním je žádoucí doplnit tzv. protikvasinkovou dietou, kdy se silně omezuje příjem jednoduchých cukrů, bílého pečiva, zrajících sýrů,  alkoholu a chemicky zpracovaných potravin.

Reklama

 

Autor: mk

 

 

 

 

Reklama

Komentáře

Johny (Út, 28. 6. 2011 - 16:06)
Souhlasím s článkem, jsou ale i přirozené způsoby získání mikroflóry ve střevech stravou, ale trvá to déle, než se plné imunity dočkáme. Sám jsem netušil, jak velký vliv mají plísně (samy si žádají sladké), takže když je odstraníme (např. jógovou očistnou technikou "šanprakšalána", kdy celým trávicím traktem "prolejeme 8-10 litrů teplé osolené vody), pak se přirozenou cestou zbavíme všech úsad ve střevech a na sladké nemáme vůbec chuť, dokonce nám zachutná předepsaný jídelníček na 40 dní dopředu a zhubneme o 4-5kg, aniž bychom se o cokoliv snažili. Pokud částečně budoucí stravu upravíme dle této, jo-jo efekt se nedostaví a budeme vypadat mlaději, neboť i pleť se napraví. Šanprakšalána je ale nepříjemná ve fázi toho pití 3dcl, cvičit, 3dcl, cvičit, a je nám z toho na b...., pak na konci ještě vypít 1,5 litru neslané a vyvrátit to, tím se cesty uzavřou a do hodiny rozvařenou rýži s máslem, možno přidat listy špenátu, kurkumu, později kumín a další koření, brambory s títéž, atd. Žádné maso, alkohol, kouření. Kdo to poruší, toho to vytrestá velkou bolestí střev, proto pozor.
Johny (Út, 28. 6. 2011 - 16:06)
A pokud nás střeva vlastní vinou "chytnou", zkuste to nejdříve rozehnat celodenním pitím šalvějového čaje (babské ucho, ale pak už se k tatínku netopejrovi nemůžete vrátit!) a jak to do 24 hodin není pryč, rychle do nemocnice (pozor i na slepák!). K šanprakšaláně můžeme následně přidat hydrokolonu - tlusté střevo se vyčistí až "nafouknutím" čistou vodou, toto provádí lékař (asi 1000,-Kč, jednou to po šanprakšaláně stačí). Je dobré toto vše dělat alespoň jednou za rok, například na jaře, maximálně dvakrát za rok. Prospěje nám to a pro různé "zlozvykáře" je to i dobrá odvykačka. Vše pak jde bez úsilí, samo, (např. přechod na vegetariánskou stravu, odvykání alkoholu, drog, kouření, jedení sladkého). Ještě jednou opakuji varování - porušení jídelníčku může mít i vážné následky! Dodržení stanoveného se vyplatí.
Jana (Út, 28. 6. 2011 - 22:06)
Souhlasím s článkem, jsou...Je to tak. Jakmile se člověk zbaví plísní, zbaví se i neodbytné chuti na sladké. Hlavně přeslazené věci jako např. kupované dorty pak člověku nc neříkají.
Lenka K. (Čt, 30. 6. 2011 - 00:06)
Dobrý den. četla jsem jen několik posledních komentářů, proto budiž mi prominuto, opakuji-li již napsané: probiotika k antibiotické léčbě určitě ano, i během ní, ALE mezi dávkami, ne po dávce. Takže pokud berete např. penicilín po osmi hodinách, dejte si např. laktobacily "5" (od fy. Swiss) 4h po dávce. Tento odstup je nutný proto, aby se laktobacily stihly "zabydlet" ve střevě a nebyly zase hned "smeteny" další dávkou. Po dobrání antibiotik dobrat i balení probiotik, optimálně na noc. Příjemné dny bez nemocí přeje Lenka
Monika (St, 23. 11. 2011 - 08:11)
Hezký den, u mých dětí se po každých antibiotikách objevily střevní nebo i jiné potíže. Proto už vždycky pro jistotu kupuju Laktobacily imunit JUNIOR a kromě toho, že už žádné potíže neobjevují, mám pocit, že i urychlují léčbu.
Martina (So, 3. 12. 2011 - 20:12)
Pro obnovu střevní mikroflory je třeba užívat probiotika i prebiotika zároveň.
To splňujou právě Laktobacily imunit, jak píše Monika. Ty klasické pro dospělé si taky kupuju.
Petra (So, 25. 8. 2012 - 15:08)
Na dobrou funkci strev uz delsi dobu pouzivam prirodni pripravek Hlivu ustricnou, je vyborna na imunitu, doda energii a obsahuje vlakninu, ktera je dulezita pro dobrou funkci strev..navic ted kupuji Hlivu ustricnou v kombinaci s probiotiky..neznam nic lepsiho..navic je to ciste prirodni, takze muzu jen doporucit. Koupite v lekarnach nebo pres internet: http://www.terezia.eu/cz/produkt/hliva_ustricna_probiotik
Mary (So, 25. 8. 2012 - 15:08)
Že mě ale vůbec nepřekvapuje, jak doktoři na tohle zvysoka kašlou! Ráda bych se mýlila. :-))
Zdenka (So, 25. 8. 2012 - 16:08)
Že mě ale vůbec...Většina lékařů na to asi kašle, ale mám i dobrou zkušenost. Když jsem se přestěhovala a změnila gynekoložku, důrazně mi užívání probiotik (když mi předepisovala antibiotika) doporučila, také mi vysvětlila jak je brát a proč je vlastně brát. Konkrétní značku nedoporučila - prý si mám nechat poradit v lékárně, takže to určitě nedělala kvůli nějaké dohodě s firmou, která probiotika prodává. Nyní je beru preventivně třikrát do roka a myslím, že je to dobrá věc a není to zas tak drahé.
simča (Čt, 20. 12. 2012 - 14:12)
Taky beru při antibiotikách probiotika a dávám je i dětem.Tuto radu jsem dostala přímo od doktorky,jinak bych o tom asi ani nevěděla.Taky mi nevnucovala žádnou značku, po poradě v lékárně jsem zvolila biopron a ten mi naprosto vyhovuje.
simča (Čt, 28. 2. 2013 - 08:02)
A jak píše LenkaK.Při braní antibiotik se mají probiotika dávat mezi dávkami,stejně tak mi to říkala sama doktorka.Jinak je mimo braní antibiotik bereme hlavně teď přes zimu...od jara do podzimu to u nás není potřeba
Martina (Ne, 7. 4. 2013 - 16:04)
Pro obnovu střevní...Zdravím, chválím článek. Chtěla bych se zeptat, jak tady píšete, že ke zdravé střevní mikroflóře jsou třeba probiotika i prebiotika, tak zda obě tyto látky obsahuje přípravek biopron 9. Tyto probiotika totiž již dlouhodobě užívám, co se týče imunity, přinesly mi velké zlepšení, ale chtěla bych vědět, zda obstarají i mikroflóru nebo si k ní musím dopomoci ještě něčím jiným.
Děkuji za odpověď.
lenka (Út, 9. 4. 2013 - 12:04)
Zdravím, chválím článek....toto je uvedeno na stránkách u biopronu 9 "Unikátní komplexní probiotický preparát - 9 kmenů vitálních mikroorganismů v koncentraci 9 miliard v denní dávce v kombinaci s prebiotiky", takže předpokládám, že obsahuje probiotika i prebiotika
Mája (St, 11. 6. 2014 - 22:06)
Já se při užívání probiotik řídím hlavně sama sebou a tím, co mi tělo napovídá, jako samozřejmě beru probiotika pokaždé, když jsem nedej bože nucena užívat antibiotika, stejně tak je beru pravidelně na podzim na zvýšení imunity, ale vždycky mám biopron koupený předem doma, protože se mi prostě jednou za čas stane, že například nevhodnou stravou a jinými vlivy přijdou nějaké střevní a trávicí potíže a jsem nucena probiotika nasadit. Nicméně se snažím je brát i v přírodní formě jako jsou jogurty a kefíry, ale většinou to není dostačující, například při antibiotikách to zaručeně nestačí.
Vlasta (St, 24. 9. 2014 - 11:09)
Dobrý den, musím přidat i svou hrstku skušeností.My jsme začali mít problémy se zážíváním po nástupu do školky, je pravda že to měl malý asi trochu z nervů, protože ze začátku se mu do školky vůbec nechtělo. Zavinila jsem si to sama, protože se nám narodila holčička a já si nechala malého ještě rok doma, zvykl si že je s námi a pak prostě do školky nechtěl... Měl průjmy, křeče, párkrát i blinkal... Kamarádka mi doporučila šetrnou cestu, říct mu že dostane bonbonky, které mu pomůžou, koupila jsem mu laktobacílky višňové od Valosunu a dáváme každý den. Chutnají nám a už potíže nemáme možná si prostě jen zvykl, ale vysazovat je nebudeme abych to skusila, navíc přichází podzim a tak není rano nic podcenit...
Martina (Ne, 28. 9. 2014 - 20:09)
Když trápily jak mě, tak i děti problémy s bříškem, tak nám vždycky pomohly Laktobacily od Imunitu. Nestojí moc a jejich složení pomůže!!
Ste tady vsich… (Čt, 9. 10. 2014 - 12:10)
nechteli by ste treba jist svetlo a pockat na astara serana az prileti v rakete?
Dita (Ne, 16. 11. 2014 - 12:11)
Dobrý den. četla jsem jen...Jé tak to je celkem dobrá poznámka, já osobně užívám probiotika Biopron premium vždycky při atba ještě asi měsíc po...ale nikdy měnenapadlo řešit, kdy si je vzít a většinou jsem to právě dělala tak že jsem si je brala ráno s atb. Což je teda podle všeho špatně, nicméně i taak mi poráhají...
Markét (St, 19. 11. 2014 - 21:11)
Já si myslím, že by se o tom mělo více mluvit, o účincích probiotik, protože já jsem se o nich dozvěděla třeba až díky tomu, že jsem po několika letech musela brát antibiotika. Dříve se k antibiotikům nic takového nedoporučovalo, ale teď, když jsem si je vyzvedávala v lékárně, tak se mě paní lékárnice ptala, jestli chci i probiotika, tak jsem se jí ptala na co a ona mi vysvětlila ty účinky. A díky tomu jsem později zjistila, že mi hodně pomáhají na mojí chronickou zácpu, takže jsem si začala kupovat ten biopron 9 (místo toho premium, který je silnější a měl by se brát jen při antibiotikách nebo krátkodobě) a beru ho v podstatě jednu tabletu denně už tři měsíce, k tomu jsem přidala kefíry, jogurty, semínka a chodím na záchod dvakrát až třikrát denně.
Laura (Po, 24. 11. 2014 - 21:11)
Dobrý den, musím přidat i...Já jsem se o probiotikách dozvěděla ve spojitosti s narušením střevní mikrofolory antibiotiky a doporučením lékařky abych si k antibiotikám rovnou sehnala nějaká probiotika. Nakonec jsem hldala na internetu a jsem docela pro podporu českých firem a tak jsem našla valosun který vyrábí probiotika a dokonce nějaké Biopron Premium které jsou určené právě pro kombinaci s atb. Musím říct, že jsem tentokrát neměla ani nijak velké zažívací potížem které jinak při antibiotikách mívám a navíc jsem se cítila už po 3 dnech skoro jako bych ani žádný záněz neměla....
Katarýna (St, 26. 11. 2014 - 12:11)
Dobrý den, já osobně som sa spobiotiky setkala tak před rokem, keď je doporučila kamarádka co dávala do školky dítě zároveň se mnou. Obě jsme se v říjnu potkali u lékaře , ona šla s malou jen na preventivní kontrolu a já tam byla se synem co měl šílený pruduškový kašek a horečky. Keď zme čakali na doktorky přijetí, tak jsem si povídali a ona mi poradila probiotika. Tankrát jsem o tom slyšela poprvé. A tak jsem malému kopupila Laktobacily od Valosunu, protože dostal atb. A jinak mu dávám višňové laktobacílky a usím říct že výskyt chorob se u nás velmi minimalizoval. I já už jsem začala s manželem převentivně na podzim užívat probiotika...
Klára (Út, 2. 12. 2014 - 23:12)
No, myslím, že kdyby si tady tu diskuzi někdo přečetl, tak by třeba opravdu zjistil, že o těch probioticích se pořád ještě málo mluví. A to dokonce i v případě těch antibiotik, ne všude v lékárnách totiž pacienty informují, že musí brát i probiotika, aby neměli problémy. Je fakt, že teď už se to začíná trochu zlepšovat, například před vchodem bohunické nemocnice v Brně jsou přímo ukázkové plakáty, jak to vypadá v těle před užíváním antibiotik a jak po něm, jenže lidi se na to kouknou, možná se pozastaví a jdou dál a až to bude třeba, těžko si na to vzpomenou. Je pravda, že konkrétně ten Biopron začíná jakousi osvětu (často vídám jejich plakáty, nebo právě ty stojany u bohunické nemocnice), jenže spousta lidí si řekne, že je to zas nějaká reklama a ani si nepřipouští, že by jim probiotika mohla pomoci.
Lucie (Pá, 5. 12. 2014 - 16:12)
Hezký den, probiotika jsou rozhodně potřeba. Dobrá lékárnice vám vše vysvětlí. I to, jak užívat. Já jsem k nějakým antibiotikům dostala vzorek ProbioLactu, vyhovoval mi, od té doby si kupuju jen tohle.
Klára (St, 10. 12. 2014 - 18:12)
Hezký den, probiotika jsou...No právě, dobrá lékárnice o takových věcech vždycky informuje, ale mám pocit, že spousta z nich je snad líná nebo nevím, ale z doslechu vím, že pořád ještě spousta lékárnic na něco takového jako jsou probiotika vůbec neupozorňuje. Zavedla bych to jako nový zákon, že o tom musí mluvit :D A nebo by stačilo to třeba viditelně napsat na krabičku antibiotik (protože si přiznejme kolik z nás čte příbalové letáky :D ).
Lucka (Ne, 21. 6. 2015 - 09:06)
Souhlasím s článkem, jsou...Dobrý den , děkuji za moc pěkný článek, ano souhlasím, že jsou způsoby jak obnovit mikrofloru i čistě z potravy, nicméně nikdy to nebude tak učinné a hlavně tak rychlé. Já osobně uřívám probiotika napodzim a vždy před dovolenou, letos jsem se dokonce zaregistrovala na unikátní lékárně a mám slevu 30% na všechno! http://www.unikatnilekarna.cz/produkty/biopron-forte-60-tob.html Tohle si kupujeme a moc mně potěšilo, že můžu dávat i synovy, který s námi poletí k moři vůbec poprvé a tak nechci nic podcenit!
pavča (St, 16. 9. 2015 - 15:09)
Probiotika už kupuju automaticky když jsem v lékárně a vyzvedávám si recept na ATB. Dřív mi to přišlo jako zbytečnost, ale jednou jsem dala na radu doktorky a musím říct, že je to dobrá věc. Samozřejmě, že je potřeba probiotika správně užívat, tedy mezi dávkami ATB a ne současně s antibiotiky. Vždycky mě s atb trápily zažívací potíže a necítila jsem se moc dobře a díky probiotikům mám klid. Taky mě občas trápila mykóza a co užívám biopron forte, tak s tím problémy nemám.
Lucie (Po, 19. 10. 2015 - 07:10)
Je to tak. Jakmile se...Dobrý den, já hnedám způsoby jak ještě vícepřed zinou posílít imunitu, prptože zatím zobu jenom bopron z lékárny, ale jsou to taky probiotika... Ovšem návod a názor Johniho mě opravdu zaujal a rozhodně jdudo toho, ne jen že jsem žrout sladkého na Ntou ale ani shodit pár kileček by mi určitě něškodilo. Je pravda že sladké nekupuji, spíš ho peču, prptože buchty má rád i manžel i dcerka...Ale i tak bych toho já mohla spořádat míň. Nemám nějakou nadváhu,ale ty 4-5 kg by midole určitě slušelo!
Alena (Po, 19. 10. 2015 - 07:10)
Používám už delší dobu UniLakt je originál nebo se skořicí i s čokoládou. Obsahuje toho více najdi si informace.
anička (Po, 21. 12. 2015 - 13:12)
A to je zdravé, prolít se 8-10 litry zdravé vody? člověku se nic nestane?? A za jak dlouhou dobu? Souhlasím s vámi, že existují různé způsoby. Ale ne všichni jsou trpělivý a něco takového třeba zvládnou a vydrží.Já třeba ne, takže hledám různé jiné jednodušší a pohodlnější cestičky :) Kupuju si klasická probiotika od valosunu v lékárně a dobře na mě fungují. Dřív jsem byla často nachlazená a trápily mě trávící potíže a od té doby, co pravidelně jím probiotika se mi všechno zlepšilo. Ani tolik netrpím na záněty močového měchýře. Myslím, že tím, že mám silnější imunitu, tak hned tak neprochladnu a tím nedostanu zánět
Danka (Ne, 3. 1. 2016 - 10:01)
Já jsem už taky slyšela o té očistné kúře co píše Johny, kamarádka si to moc pochvalovala a říkala že z ní "vyletělo" za ten den naprosto všechno! Ale mě tam furt nesedí ta sůl...každý přece říká jak je škodlivé moc solit a najednou abych do sebe za den dostala takovou dávku, to přece musí být pro tělo ohromná zátěž...zatím beru taky probiotika od valosunu, jako nic extra mě netrápí ale i tak chci určitě vyzkoušet i nějakou hlubší očistu. Co si myslíte o té soli? není to fakt spíše škodlivé?
Terezie (Út, 12. 1. 2016 - 10:01)
Teda já hledám něco o užívání probiotik a tipech na probiotika, akteré fakt pomáhájí a musím říct, že vedou asi nějaké od Valosunu Biopron a ten si aji koupím. Ale co mě zaujalo tady je ta očistná kůra s vodou. Musím se přiznat, že asi piju míň než bych měla,ale zase jsem už někde slyšela, že člověk má pít jen když cítí potřebu a né do sebe lít za každou cenu 2 litry vody. No a když si představím, že bych měla dát 6 litrů za den? No to ne!!! Už to někdo opravdu dal? Není to pak na poblití?
Hanka (Út, 12. 1. 2016 - 10:01)
A to je zdravé, prolít se...Takovéto množství vody je na oddělání ledvin a kdo ví, zda z toho nemůže být i otok mozku.
Romana (Čt, 10. 3. 2016 - 21:03)
Chtěla bych se zeptat, zda je dobré dávat probiotika i zdravému dítěti pravidelně každý den? Nebo jen v souvislosti s nemocí?
Kája (Čt, 14. 4. 2016 - 17:04)
Já užívám Probio C+D. Pomohlo mi a to že obsahuje vitamíny D i C je dobrý i kvůli imunitě. Navíc co jsem koukala tak oproti jiným probiotikám co tyhle vitamíny obsahujou jsou tyhle mnohem levnější.
Maruška (Po, 18. 4. 2016 - 21:04)
Déčko je prý hodně důležitý a nedostatkový to je fajn že je to takhle v těch probiotikách. To si koupila normáln v lékárně nebo ti je předepsal doktor?
Jenča (Po, 18. 4. 2016 - 21:04)
Mám problém se střevy , divertikulitida. Je tu nějaký odborník pžes gastro, který by mi poradil, jaký doplněk brát?
Kája (Út, 19. 4. 2016 - 23:04)
Nejsou na předpis, koupila jsem je normálně v lékárně. Jsou od Pharmaagency ale v lékárně by měli vědět když jim řekneš ten název.
Lada (Pá, 27. 5. 2016 - 07:05)
Díky probiotikám Probiolact jsem si mohla dovolenou užít se vším všudy. Dřív jsem mívala střevní potíže. V lékárně mi před vycestováním poradili probiotika. Díky za ně.
Máša (Pá, 10. 6. 2016 - 13:06)
Probiotika Probiolact užíváme před každou zahraniční dovolenou i na ní a pak si ji můžeme užít v klidu, beze strachu ze střevních potíží.
Nikola Š (Pá, 10. 6. 2016 - 16:06)
Mě ty probiotika, které se prodávají v Česku s vyjímkou Hylaku vůbec nefungují. Naštěstí dost cestuji, takže mám vyzkoušené Německé, Italské, Francouzké, i z Emirátů a všechny fungují skvěle, jen ty, které jsou tu jsou strašně drahé a nefungují mi, ani manželovi.
Dan (So, 11. 6. 2016 - 16:06)
Taky mám takovou zkušenost s těmi českými, osvědčily se mi probiotika Colon dophilus, jsou z Kanady a dají se koupit i u nás.
Sabina11 (Pá, 24. 6. 2016 - 22:06)
Já užívám probiotika Probio C+D, obsahují navíc vitamíny d a c, takže je to super i na imunitu, pro zdraví střev, kostí atd.
Markéta (St, 13. 7. 2016 - 20:07)
Já sama užívám probiotika již několikátým rokem, samozřejmě ne pravidelně každý den, mám to spíš tak, že tabletky nasazuji třeba při léčbě antibiotiky případně pro zvýšení imunity třeba na podzim a po zbytek roku se snažím přijímat probiotika v přirozené formě, tzn. například peču kvasový chleba, kde je spousta živých bakterií. Jo a tablety užívám vlastně ještě před dovolenou, kupuju biopron forte, což jsou probiotika přímo na dovolenkový průjmy a můžu říct, že průjmy se mi posledních pár let skutečně vyhýbají a že jsem na jídlo hodně háklivá a stačí mi na podráždění střev opravdu málo. Takže za mě probiotika zázrak moderní doby :D i když to vlastně taky není tak pravda, protože v minulosti je lidé také konzumovali, akorát o tom ještě vlastně nevěděli :D
Vala2 (St, 28. 9. 2016 - 23:09)
Ty Colon Dophilus od PharmaAgency jsme teď taky začala brát jsou přírodní to pro mě bylo důležitý.
Sába (Pá, 28. 10. 2016 - 08:10)
Dobrý den, já brouzdám po netu, protože ležím doma s pořádným zánštem močovodu, na co jsem dostala antibiotika a právě když jsem si je vyzvedávala tak mi lékárnice doporučila Biopron, probiotikum, které se má užívat s antibiotiky, teda jak mi bylo řečeno vždy tak 4 hodiny po užití antibiotik. Nejdřiv jsemsi myslela že jsem se zase nechala jen na něco ukecat, ale podle toho co všude čtu je to asi dobrá a užitečná věc! Tak snad se z toho dostanu co nejdřív, antibiotika jsem měla naposledy jako děcko!
Radka (Po, 21. 11. 2016 - 09:11)
Probiotika je dle mého názoru nutno používat pravidelně jako prevenci. Probiotika jsem nasadili i našim dětem a musím říci, že jsem ráda. Mnohem lépe snášeli i třeba očkování. Jinak hodně jsem o probioticích zjistila na valosun.com.
Zuzkaa (Po, 21. 11. 2016 - 18:11)
Probiotika je dle mého...Souhlasím, používám denně proto, abych měla správnou mikrofloru ve střevech a hlavně preventivně, abych někde něco nechytla
Zuzkaa (Po, 21. 11. 2016 - 19:11)
Souhlasím, používám...Také jsem si nechala odstranit preventivně mozek, abych tu idiotskou reklamu vůbec mohla dělat
nech (Po, 21. 11. 2016 - 21:11)
Také jsem si nechala...je jsou to zoufalci. Casem najdou poradnou praci
Markéta (Čt, 29. 12. 2016 - 16:12)
Ahojte, přidávám pozitivní hodnocení probiotik. Biopron od Valosun beru již rok a dost mi pomohl. Je to výborný doplněk stravy. Začala jsem ho užívat když jsem po atb které jsem dostala na angínu dostala průjmy a bolel mě žaludek. Na doporučení lékařky jsem si koupila Biopron od Valosun a opravdu mi pomohl, zažívání se mi zlepšilo,průjmy pominuly, dokonce chodím i pravidelně na stolici,což bylo v minulosti pokaždé jinak. Už ho beru rok a musím říct,že mi moc pomohl i v boji proti akné, říká se totiž že pleť je obrazem vašich střev a byla to pravda..Po upravení mojí střevní mikroflory se mi začala zlepšovat i problematická pleť. Na podporu imunity jsem začala víc jíst ovoce a vitamín C a navštěvuji saunu 2x do týdne a nemoci se mi zatím vyhýbají:-) Vyzkoušejte,mě moc pomohl..
Reklama