Reklama

Nebezpečí užívání umělých steroidů

Používání steroidů vytváří účinky podobné těm po opakovaném svalovém cvičení. Ale nic není zadarmo. Syntetické anabolické steroidy mohou být nebezpečné. Vaše tělo reaguje velmi odlišně na izolované umělé látky než na tytéž prvky, které jsou konzumovány v neporušené potravě.

Celosvětová veřejnost obrací pozornost na nevýhody steroidů. Mezi reakcemi figurují akné, poškození jater, zákal, srdeční choroby a nekontrolovatelná "steroidní zuřivost", stav výbušného, agresivního chování, který je způsoben účinky steroidů na určité oblasti mozku. U adolescentních chlapců se projevuje zakrnělost kostí.

Zde jsou konkrétní reakce steroidů na muže:

 • menší varlata
 • nižší množství spermií
 • sterilita

Zde jsou konkrétní reakce steroidů na ženy:

Reklama
 • plešatění
 • růst chlupů na tváři
 • trvale snížený hlas

 • Když je dodávka steroidů přerušena, svaly se vracejí opět do stavu, ve kterém byly před užitím steroidů. Jsou lepší způsoby jak si vybudovat svaly. Nemusíte dělat nic na úkor svého zdraví.

  Zdroj: Betty Kamen, Ph. D. - Chrom je pro vás důležitý, nakladatelství Pragma

  Reklama

  Komentáře

  Dan (Čt, 15. 12. 2005 - 10:12)
  Ještě jedna věc ... anabolika, ano anabolika, nejsou ani z desetiny tak nebezpečná, jako běžně dostupná hormonová ANTIKONCEPCE, kterou užívají již 14ti letá "děcka" !!! Děcka, která se pak diví, jak je možné, že po užívání vypadají otyle a rostou jim zadnice a boky do nechtěných rozměrů. Vážně nemáte kouska zodpovědnosti, když lidi s odpuštěním "cpete" takovými bláboly.
  Dan (Čt, 15. 12. 2005 - 10:12)
  Vážení, to, co tady píšete o steroidech, jsou tak zkreslené informace, že nad tím může člověk, který o nich něco málo ví, jen kroutit hlavou. Pokud o steroidech nevíte téměř nic, jak ze článku vyplývá, pište prosím raději o něčem jiném. Třeba o psích, "zabijáckých" bojových plemenech. Toto je také vděčné téma, které zvedá ze židlí spoustu veřejnosti! Je směšné, když chce někdo někoho poučovat a sám o celé problematice neví téměř nic. Zdravím Vás!
  Jochen (Čt, 9. 8. 2007 - 17:08)
  Narazil jsem na váš článek o kreatinu a působil na mě divně a tak jsem si neodpustil komentář. Teď když jsem dočet tento článek, už se mi nic psát nechce, radší to vysvětlim mému psovi. O úrovni těchto tránek jsem si udělal jistoi představu, radím tedy ostatním ať vyhledávájí informace jinde, nebo ať si alespoň získané informace ověří.
  paja (Po, 21. 1. 2008 - 18:01)
  steroidy jsem sam užival asi 5let a můžu potvrdit že sem v te době měl ruzny nespecifikovany stavy a mam tri kamarady ktery skoncili na intenzivce je velkej rozdil brat v kuse nebo ciklovat .takze bejci obemum zdar
  DEJV (Pá, 26. 9. 2008 - 19:09)
  Ano akorat tu strasite lidicky,kteri o tom nic nevedi,nebo jen neco malo.Jestlize vite jak to brat neni se ceho obavat.Samozrejme nesmite brat konske davky jako profici,a neznalkove kteri takto hazarduji se svym zdravim.Takze vim o cem pisu,protoze kamarad vzdy vyborne poradi a funguje to bez problemu.Staci znat ty spravne lidi.
  marek (Čt, 29. 1. 2009 - 00:01)
  uzival,som,steroidy,a chcel by som sa vas spytat kedy sa vratim spat do svojho testosteronu napr;[kedy mozem sa pokusit so svojou priatelkou o splodeni dietata ,aby neboli poskodene spermie]po akom dlhom case
  Lucka (Út, 9. 2. 2010 - 20:02)
  Prosim,odpovezte mi nekdo na co steroidy uzivaji zeny,aniz by posilovaly atd.Nedopatrala jsem se nikde,proc to zenam predepisuji lekari a vubec na co??? Diky,kdo mi da zretelnou odpoved.
  Michal (So, 28. 1. 2012 - 23:01)
  :-) menší varlata a ostatní vedlejší účinky jsou při užívání velkého množství, při přiměřených dávkách a hlídání si zdravotního stavu, žádné velké vedlejší účinky nejsou :)
  Michal (So, 28. 1. 2012 - 23:01)
  :-) menší varlata a ostatní vedlejší účinky jsou při užívání velkého množství, při přiměřených dávkách a hlídání si zdravotního stavu, žádné velké vedlejší účinky nejsou :)
  David (Út, 6. 3. 2012 - 00:03)
  :-) menší varlata a...mohl by ses mi ozvat? Rád bych se zeptal na pár věcí. Dík [email protected]
  Reklama