Reklama

ALA - kyselina alfa-lipoová nejen pro diabetiky

Alfa-lipoová kyselina hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Němečtí lékaři ji používají řadu let k léčení diabetické polyneuropatie, vážné nervové poruchy. Rovněž pomáhá stabilizovat hladiny krevního cukru. Je proto významná pro diabetiky a osoby náchylné k diabetu.

Kyselina alfa - lipoová je tělu vlastní látka. Tělo si ji však vytváří jen v nepatrných dávkách.

Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant. Tělo ji přeměňuje v dihydrolipoovou kyselinu, ještě silnější antioxidant, který se na rozdíl od kyseliny lipoové neprodává jako potravinový doplněk.

Kromě toho alfa-lipoová kyselina může pomoci regenerovat početné další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E.

Vysoké hladiny krevního cukru produkují velké množství volných kyslíkových radikálů. Ty částečně způsobují komplikace vyvolané cukrovkou. Alfa- lipoová kyselina pomáhá dvěma způsoby: snižováním hladiny krevního cukru a ničením volných kyslíkových radikálů.

Reklama

Alfa-lipoová kyselina má také pozitivní vliv na regeneraci jaterních buněk.

Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy při sportovním výkonu.

U osob s očním zákalem (katarakta), onemocněním jater, ledvin a nervové soustavy a u osob užívajících alkohol, nikotin a další návykové látky je ALA v těle vždy v deficitu a je nutné ji doplňovat.

Více informací na https://www.001shop.cz/potravinove-doplnky-ala/ nebo v obchodě s přírodní kosmetikou a vitamíny Krakovská 22, Praha 1 - tel: 296230202

Autor: mk

Reklama

Komentáře

MAAJA)) (Pá, 10. 10. 2008 - 22:10)
Kyselinu LIPOOVOU jsem koupila ve Vlkově ulici na Žižkove.Původně na cukr.Ale,co ta vše umí! Ai cholesterol..
No poradili mi tam dobře,v bylinkach. Doporucuji!
Dana (Pá, 10. 10. 2008 - 22:10)
Taky jsem tam byla a maj ji jen za stovku. Na Morave delanou,ne tu drahou.
Návštěvník (So, 11. 10. 2008 - 08:10)
A co s ní?
Dana (So, 11. 10. 2008 - 10:10)
DAT DO PUSY..
spolknout..
zapit..
:-)
Návštěvník (So, 1. 11. 2008 - 17:11)
kyselinu alfa lipoovou vam predepise lekar jmenuje se thioctacid 600mg
Zuzana (Po, 5. 9. 2016 - 16:09)
beru vitaminy pro cuktovkare Claru a nic jiného nepotrebuju
Reklama