Přírodní látky proti únavě

Kromě kofeinu jsou pro povzbuzení organismu nejvíce využívány ženšeny, koenzym Q 1O, kyselina alfa lipoová a některé vitamíny skupiny B.

Korejský ženšen

Zvyšuje mozkovou aktivitu, zpomaluje stárnutí. Podporuje asimilaci vitamínů, tím zvyšuje jejich účinnost. Doporučuje se při rekonvalescenci, má antioxidační účinky, zlepšuje koncentraci, zmírňuje stres, snižuje únavu, zlepšuje náladu, je pokládán za afrodiziakum. Příznivě působí na oběhový systém - podporuje srdeční činnost, snižuje krevní tlak, hladinu nežádoucího cholesterolu. Zvyšuje výkonnost plic a celého organismu při sportu.

Americký ženšen

Se pěstuje v Severní Americe. Používá se jako tonikum organismu, při horečkách, vyčerpání z chronických onemocnění a při kašli.

Sibiřský ženšen - eleuterokok

Má pozitivní vliv na imunitní systém, zvyšuje fyzickou i mentální výkonnost a reprodukční kapacitu mužů. Pomáhá vypořádat se organismu se stresem.

Kyselina alfa lipoová

Alfa-lipoová kyselina hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant a pomáhá regenerovat další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E. Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy při sportovním výkonu. Pomáhá při regeneraci jater.

Koenzym Q-10 (ubiqinon)

Antioxidant, zdroj energie pro buňky, katalyzátor biochemických reakcí. Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici (přepracování, stres), zpomaluje proces stárnutí a předchází nádorům, dodává energii srdečnímu svalu, výrazně zkracuje dobu rekonvalescence. Studie prokázaly, že dodávání Koenzymu Q 10 zvyšuje tréninkovou kapacitu a transport kyslíku u lidí se sedavým zaměstnáním.

Niacin - vitamín B3

Hraje nezbytnou úlohu v energetickém metabolismu buněk a při opravě DNA. Nezbytný pro pevné nervy. Pomáhá při depresi a při léčbě schizofrenie. Zlepšuje projevy alergií a plodnost. Upravuje vysoký krevní tlak a snižuje škodlivý LDL cholesterol.

Vitamín B12

Vitamín důležitý pro krvetvorbu, nervové, mentální, emoční funkce, zdravé srdce a cévy. Podílí se na syntéze DNA a ATP ("energetické měny" uvnitř buněk).

Unikátní směs Gold specific energy modulator obsahuje:

Korejský Ženšen ( Panax , 8mg [8%] ginsenosidů) 50mg

Americký Ženšen (10mg [10%] ginsenosidů) 50mg

Sibiřský Ženšen (0.8mg [0.8%] eleutherosid E a B) 50mg

Kyselina alfa lipoová 30mg

Koenzym Q-10 (ubiqinon) 30mg

Niacin (niacinamid) 12mg

Vitamín B12 (kobalamin) 50ug

Antioxidanty (prášková směs betakarotenu a kyseliny askorbové)

Vhodné aplikace energetického modulátoru:

 • Fyzická či mentální únava
 • Rekonvalescence po nemoci
 • Stres
 • Zvýšení sportovního výkonu
 • Zlepšení fyzického a mentálního zdraví ve stáří

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (3)

  • Obrázek uživatele Zlata
   Zlata (anonym)

   Osobn nedam doporucit na Q-Max s koenzymem Q10, proti unave fakt funguje!

   Zář 04, 2010
  • Obrázek uživatele Mmartina
   Mmartina (anonym)

   Dobrý den, potřebovala bych něco, co mi dodá energii a pomůže mi s chronickou únavou...slyšela jsem o extraktu ze žraločích jater..Máte někdo zkušenost?

   Pro 19, 2016
  • Obrázek uživatele co
   co (anonym)

   Osobn nedam doporucit na...Co je na tomto přírodního?

   Pro 19, 2016

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama