Reklama

Krill olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, fosfolipidy, cholin a astaxanthin

Krill olej získávaný udržitelně z drobného korýše krunýřovky krillové (Euphausia superba) žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu obsahuje pro tělo velmi prospěšné látky.

Krunýřovka krillová je druhem planktonu hojně se vyskytující v oceánech kolem Antarktidy. Živí se mořskými řasami, které produkují omega-3 mastné kyseliny. Ty se pak v jejich tělech akumulují a jsou následně extrahovány ve formě oleje. Řasy jsou také přirozeným zdrojem astaxanthinu, který propůjčuje oleji jeho typickou červenou barvu. Vzhledem k tomu, že Antarktický krill roste velmi rychle, stojí na samotném dně potravního řetězce a vyskytuje se pouze v nejčistších vodách Antarktidy, není ohrožen zvýšenou koncentrací nahromaděných kontaminantů, kterou jsou ohroženy mořské ryby (a tedy i potenciálně produkty z rybího oleje).

Dle provedených klinických studií stačí užívat menší množství omega-3 mastných kyselin ve formě fosfolipidů, které organizmus umí efektivněji biologicky využívat oproti omega-3 mastným kyselinám rybího původu (triglyceridová struktura). Díky tomu jsou kapsle s olejem z krillu menší než většina kapslí s rybím olejem a zvyšují tak komfort při užívání.

Další výhodou je rozpustnost fosfolipidů ve vodě, která tak pomáhá zmírňovat reflux a nepříjemné žaludeční pocity, které mohou vyvolávat jiné formy omega-3 z rybího oleje (kde jsou vázány ve formě ve vodě nerozpustných trygliceridů).

Astaxanthin, který se přirozeně vyskytuje v krillovém oleji navíc svými anti-oxidačními vlastnostmi pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega-3 mastných kyselin.

Reklama

MK

Reklama

Komentáře

V. Krátká (Út, 16. 8. 2022 - 17:08)
Naše 8-letá dcera trpí ADHD. Byly jí doporučeny omega-3 mastné kyseliny - bohužel vše odmítala buď pro velikost či chuť. Toto je první doplněk s omega, který je ochotna užívat díky té příchuti vanilky a velikosti. Tak snad jí to trochu pomůže s pozorností.
Jitka (St, 2. 11. 2022 - 17:11)
Není mi osm a též mi dělá polykání velkých kapslí problém,toto zklouzne samo. Skvělý doplněk - beru kvůli ekzému.
Rýpal (Ne, 6. 11. 2022 - 10:11)
píše se sklouzne - směr ze shora dolů
Reklama