Reklama

Doplňky stravy podporující trávící systém nejen o Vánocích

Konec roku a vánoční svátky se nese v duchu rodinných a firemních oslav, které se neobejdou bez více či méně zdravého hodování a konzumace alkoholu. Jak na toto období připravit svůj zažívací systém, abyste toto období přečkali ve zdraví?

Laktáza – laktáza je enzym, který pomáhá trávit mléčné výrobky a mnoha lidem v této době chybí a tito lidé nedokáží trávit mléčný cukr laktózu – mají takzvanou intoleranci na laktózu. Ta se projevuje nadýmáním, průjmem, plynatostí a křečemi v břiše po požití mléčného výrobku. Pokud trpíte na intoleranci laktózy, tak se s velkou pravděpodobností snažíte mléčným výrobkům a jídlům obsahujícím laktázu vyhnout. Bohužel právě v době různých oslav, večírků a návštěv je toto problematické a stresující. Řešením je užívat enzym Laktáza ve formě cucacích tablet společně s jídlem.

Betain HCL - Betain hydrochlorid rozkládá potravu stejně jako žaludeční kyselina. Žaludek přirozeně produkuje kyselinu chlorovodíkovou, aby si zachoval svou standardní kyselost a rozložil potravu. Jedná se o důležitý proces, který udržuje účinné trávení a může zabíjet patogenní bakterie, které mohou být přítomny v potravinách. Přirozená produkce kyseliny chlorovodíkové se však může snížit, když:

  • stárneme
  • zažíváme stres
  • konzumujeme potraviny s vysokým obsahem cukru
  • konzumujeme alergeny
  • máme nedostatek zinku
  • nežvýkáme nebo jíme příliš rychle

V těchto případech nám doplněk stravy Betain HCL může pomoci správně strávit především bílkoviny v jídlech.

Probiotika pomáhají udržet zdravou mikroflóru po náporu sladkostí a alkoholu, což může podporovat růst kvasinek a plísní ve střevech. ProbioXtra  -  komplexní probiotika je belgický probiotický doplněk stravy vhodný pro vyvážení střevní mikroflóry. Každá kapsle obsahuje 10 miliard aktivních bakterií – 7 druhů. ProbioXtra obsahuje též nově obsahuje řasy lithothamnion bohaté na vápník, který též pomáhá obnovit střevní rovnováhu. Řasy také podporují normální funkci trávících enzymů.

Reklama

Bio štáva Aloe Vera z celých listů či BIO aloe vera gel s kousky dužiny pomáhají čistit a detoxikovat trávící systém a podporují imunitní systém. Příznivě působí při nevolnosti po jídle či na kocovinu.

MK

Reklama

Komentáře

Reklama