Reklama

L-glutamin pro zdravá střeva

Aminokyselina L-glutamin je primárním zdrojem energie pro enterocyty – buňky, které tvoří výstelku vašeho střeva! Nyní je známo, že stresové situace zvyšují využití této klíčové složky pro výživu střev. Laicky řečeno, L-glutamin potřebujete především na podporu silných střev, pokud zažíváte stres!

Časopis Experimental and Therapeutic Medicine zveřejnil metaanalýzu, která ukázala, že L-glutamin skutečně snižuje markery zvýšené propustnosti střev (tj. oslabenou a porézní střevní výstelku).

Zvýšená střevní propustnost – GUT leak syndrom znamená, že do organismu se střevní stěnou mohou dostat cizí látky, které mohou způsobit řadu problémů a u nichž se předpokládá, že by měly být zadrženy výstelkou střev a vyloučeni z těla.

Proč je to dnes tak běžné?

Stručně řečeno, kvůli dnešnímu běžnému životnímu stylu a faktorům životního prostředí, jako jsou: Toxiny ve vzduchu, v produktech osobní péče, v čisticích prostředcích a další

Reklama

Špatná strava, jako je nadbytek zpracovaných potravin, potraviny s vysokým obsahem cukru, nedostatek vlákniny

Nedostatek živin, jako je zinek a vitamín D

Nadměrný stres

Dysbióza (nedostatek dobrých mikrobů nebo probiotik a příliš mnoho špatných)

Nadměrná konzumace alkoholu, nyní nebo v minulosti

Předchozí bakteriální infekce, například z otravy jídlem

Léky jako jsou NSAID a antacida

GMO, pesticidy a herbicidy v našich potravinách

Z výše uvedeného seznamu snadno zjistíte, proč problémy se střevními výstelkami postihují miliony lidí na celém světě – příčinám je téměř nemožné se vyhnout!

MK

Reklama

Komentáře

Reklama