Reklama

Zvětšení prostaty

Jde-li muž několikrát za noc na malou a proud moči je přerušovaný, nebo má pocit, že se nevyprázdnil a vrací se na WC s novou potřebou, pak by měl okamžitě vyhledat urologa. Zřejmě trpí benigní hyperplazií prostaty, neboli zvětšením. Přijde-li včas, může se díky moderním lékům vyhnout operaci a také se včas zjistí případný nádor, dokud je léčitelný.

Novinářům to řekl asistent urologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové Zbyněk Veselský. Podotkl, že polovinu mužů přivede k lékaři manželka, již noční buzení ruší. Potíže s prostatou kromě toho mají dopad na sexuální život.

Prostata je přídatná pohlavní mužská žláza v pánvi pod močovým měchýřem, která obepíná močovou trubici. Zdravá je velká jako vlašský ořech, vlivem hormonů se zvětší a omezuje průtok moči. Muži s hyperplazií mají šestkrát častěji rakovinu prostaty.

"Patologické změny na prostatě má polovina mužů nad 50 let a 90 procent mužů po devadesátce. Ohroženi jsou ale všichni: změny lze najít u osmi procent mužů do 25 let a mezi čtyřicátníky má větší prostatu každý desátý," uvedl přednosta urologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docent Michael Urban.

Muž, který má potíže s prostatou, se cítí diskvalifikovaný, vyhýbá se společnosti, je omezen v cestování, nevyspí se, kvůli častému močení stále hledá WC a nemůže například ani delší dobu řídit auto, jít do kina či divadla.

Reklama

"Muž má dojem, že přichází zlomový okamžik stáří a je odepsán jako sexuální partner. Tyto obavy jsou zbytečné, při vhodné léčbě může žít bez příznaků onemocnění," upozornil Veselský.

Pro muže, kteří mají potíže s prostatou, ale váhají s návštěvou odborníka, stejně jako pro jejich partnerky, jsou ode dneška v provozu webové stránky www.mojeprostata.cz. Odborníci zde popisují obtíže spojené s tímto onemocněním a vysvětlují postup vyšetření u urologa. Zájemci si mohou udělat test, z něhož se dozvědí, zda onemocněním prostaty trpí. Naďa Myslivcová- ČTK

Reklama

Komentáře

Martin (St, 10. 3. 2004 - 09:03)
To že mám problémy s prostatou jsem zjistil kolem asi před dvěma lety,zkoušel jsem několik přírodních věcí (urologické čaje apod)a léků,které mi doporučili v lékárně,trochu to pomáhalo ale fakt jen trochu.Nesnáším doktory,vždycky jsme se doma léčili jak to šlo a pořád žijeme.Nakonec mě stejně ale žena dovedla rovnou k doktorovi.Předepsal mi lék na předpis "omnic" a od té doby mám klid.Problémy téměř ustaly,i ženě jsem musel poděkovat.Doporučuju všem,nečekat a jednat.
Petr (Út, 5. 8. 2003 - 16:08)
Díky za ucelené informace o prostatě, možná se o ní všude hodně píše,ale samé útržky.
JIŘÍ (Ne, 5. 12. 2010 - 10:12)
DOBRÝ DEN MÁM DOTÁZ MÁM ZVĚTŠENOU PROSTATU PLICNÍ LÉKAŘ MI NAORDINOVÁL LÉK SPIRIVA MUŽU TUTO INHALACI POUŽIVÁT DĚKUJÍ. J.S
Pepa1 (Čt, 2. 2. 2012 - 00:02)
Pomohl jsem pánovy (65 let) a za 45 dnů měl po problémech. Pak nasadil na doporučení lékařky Prostenal a za 1,5 měsíce mě prosil abych přivezl můj výrobek.
Asi před 1,5 měsícem se na mě obrátil pán E.T. od Kroměříže. Po telefonu mi popsal problém tak jsme se potkali. Objednal asi 2 lahvičky které jsou koncentrovaným extraktem oproti tomu co je naředěno v lékárně. Za 22 dnů mi volal, že má po problémech. Lékařka nebyla nadšena, že mu pomohlo něco jiného než Prostenal. Je z toho tak nadšen, že sám přivedl dalšího zákazníka. Pak chce řešit Osteoporózu když vidí, že tyto suplementy fungují. rady zdarma [email protected] pepa1
Pepa1 (So, 29. 9. 2012 - 00:09)
Pomohl jsem pánovy (65 let)...zde jsou zkušenosti mých známých:
poradcezdravi.blog.cz
ach (So, 29. 9. 2012 - 00:09)
tady je to dnes sama prostata
Reklama