Reklama

potrat - cena

Hola (Út, 5. 7. 2005 - 17:07)

Zajimalo by me, jak je to s provadenim potratu v Ceske Republice, zenam, ktere nejsou obcany CR ... cena se mi zda totiz celkem nizka, tak co takhle "potratova turistika"? ... mozna velmi hloupy doraz, ale nic o tom nevim, tak by me to zajimalo ... dekuji

jn (So, 11. 6. 2005 - 20:06)

Byla jsem na potratu, protoze jsem zacala nenavidet sveho tehdejsiho pritele a mama mi rikala: co s tim budes delat??? Bylo mi 23. Dneska mi je 35 a mam mimco, kdyz jsem chodila na ultrazvuk, tak mi zacalo dochazet, co jsem to vlastne provedla, zabila jsem svoje detatko! I kdyby bylo 100krat podobne memu byvalemu, i kdybych zila s mamou, se kterou nevyjdu, stejne bych ho asi vypiplala v pohode, a byla bych stastna ze jsem dala zivot, a ze za neco stojim. Dodneska se mi chce brecet, dokonce mam sny, kde vidim vedle sveho chlapecka take jeho brasku, je cely bledy a diva se na me... Je to strasny, strasny pocit. Nepisu o pocitu viny, pisu o bolesti kterou citim pro sve nenarozene nevinne dite. Asi nejsem zas tak prakticka jako jine zeny, a nebo i moje mama.

Iva (So, 11. 6. 2005 - 13:06)

RENULKO, POKUD MÁM SPRÁVNÉ INFORMACE, TAK V TVÉM PŘÍPADĚ JE NUTNÝ PÍSEMNÝ SOUHLAS RODIČŮ.Pokud si s tebou včas nepromluvili o antikoncepci, myslíš, že tě teď přetrhnou? Možná budou ještě rádi, že ses rozhodla takto. Nevím, neznám je, ale rozhodně jim to řekni.

Renulka (So, 11. 6. 2005 - 13:06)

Chtela bych se zeptat jestli ze kdyz budu chtit jit na potrat jestli to oznami rodicum a jestli budu potrebovat souhlas rodicu?A poznaji kdyz ten podpis sfalsuji?Rodice totiz o nicem nevedi!Je me 15 let!Predem dekuji za odpovede...

Clovek (Po, 9. 5. 2005 - 12:05)

Do potratu se vzdycky snazili zcela bezostysne zvanit hlavne lide kterym potrat neublizil - ala staropannenske potratove komise. Myslim ze "boli" i muze, ktery ma svou partnerku/manzelku rad. Clovek ma pravo rozhodnout kdy chce dite mit, nemuzete hajit kazde vajicko zvlast. Nekritizujte.

Jitka (Pá, 7. 1. 2005 - 22:01)

Me neprestavaji fascinovat nazory odpurcu potratu. Potrat- za normalnich okolnosti nikdy, je to lidska bytost, ma pravo na zivot. Ale v momente, kdy je plod postizeny nebo se jedna o tehotenstvi, ktere vzniklo nasledkem znasilneni, pak je vsechno v poradku. Budto maji pravo na zivot vsechny nenarozene deti i s fyzickym nebo mentalnim handicapem anebo zadne. Bud anebo. Nic mezi tim z moralniho hlediska neexistuje, kdyz se vsichni tou moralkou tak ohani. A argumentovat tim,ze postizene dite nemuze prozit kvalitni zivot, no, to nechtene ho nebude mit o nic lepsi,ze.

iren (Čt, 6. 1. 2005 - 23:01)

naucila jsem se jedno: uz nerikam NIKDY..... clovek totiz opravdu NIKDY nevi:)

NIka (Čt, 6. 1. 2005 - 19:01)

Nikdy nepochopím ženu, která chce dát pryč zdravé dítě. Pochopím rozhodnutí pro potrat ve chvíli, kdy by to miminko mělo být těžce postižené a ze života by nemělo nic než jen trápení a jeho celá rodina by se trápila s ním. Mám na to možná dost zkreslený názor tím, že se marně snažíme s manželem o miminko již více než 4 roky.Nevím, co je to za ženu, která se "toho" chce zbavit, protože by tím přišla o své soukromí a pohodlí. Taková žena by neměla nikdy dítě počít, když si ho tolik nepřeje.Co má dělat ta, co si ho ze srdce přeje a ono pořád nic?

evík (Po, 26. 4. 2004 - 14:04)

Napřed praskne prezervativ, pak nezabere Postinor. Člověk není úplně zdravý. Může za to? Je to nejtěžší rozhodnutí v životě. Tak to nestěžujte fanatickými názory.

monika (St, 14. 1. 2004 - 13:01)

3000-3500

k (St, 14. 1. 2004 - 13:01)

zajima me kolik dnes vubec stoji potrat?

Katka (St, 3. 12. 2003 - 12:12)

Nemyslela jsem to tak, ze postizene dite nema pravo na zivot. Pro me by to ale asi duvod k ukonceni tehotenstvi byl. Tan jeden jedinej. Rozhodnuti bych asi nechala na rodicich a myslim, ze vetsina lidi by to podstoupila.

Somfy (St, 3. 12. 2003 - 12:12)

Jo a ještě dodám, že já kdybych čekala postižené dítě, tak bych na potrat šla, stejně tak, kdybych se ocitla v těžké životní situaci. No a naopak, teď dítě taky sice ještě nechci, ale kdyby mi selhala antikoncepce a otěhotněla bych, tak bych si ho nechala a neřešila bych to potratem, snad. Už mi přece není 17 a bezdomovec bez chlapa taky nejsem.

Somfy (St, 3. 12. 2003 - 12:12)

Ano, to máš pravdu, s postiženým dítětem není plnohodnotný život, ale to přece není důvod s tím potratem souhlasit, ne? Je to život, a víš někdy ani matka se zdravým dítětem nemá plnohodnotný život, matka může fetovat, otec být třeba alkoholik, nebo může jít jen o ekonomickou nouzi.Jen mi příjde jednoduché, že u postižení Ti to nevadí, ale v jinak těžkých životních situacích to neakceptuješ. Život jako život, ne?No, už do Tebe nebudu rýpat, vím jak jsi to myslela, je to Tvůj názor a přeji Ti , aby v životě šlo vše podle Tvých pěkných ideálů.

Katka (St, 3. 12. 2003 - 12:12)

Jen co dostuduju, tak zacnu uskutecnovat, dlouho to trvat nebude, nebojte. Ano, myslim, ze tezce mentalne postizene dite nikdy nemuze mit plnohodnotny a spokojeny zivot. Stejne tak jeho rodice, kteri se rozhodnou se o nej starat. A nechapu, proc bych nemohla lidi prirovnavat ke zviratum, vzdyt jsme jeden z mnoha zoologickych druhu, jako ony. A kdyz se nad ne lidi povysuji, tak se mi to nelibi stejne, jako potraty..

Somfy (St, 3. 12. 2003 - 11:12)

Jo jo, jasně, jestli to chápu správně,pro zdravé dítě potrat ne, ale postižené Ti nevadí, to podle Tvého myšlení už vražda není. Prostě si myslíš, že právo na život, má jen zdravé dítě??? Myslím samozřejmě třeba težší mentální postižení, nety lehčí vady , jak si psala. Víš je pravda, že postižené zvíře nepřežije (bez pomoci, jak píšeš), ale dítě není zvíře a většinou se i o těžce postižené dítě pěčuje, ať už v domácí péči nebo v ústavní.Jen Tě prostě dobře nechápu, používáš výrazy jako vražda děťátka a dítě nemůže za to, že bylo zplozeno atd., ale vražda (řečeno Tvými slovy) postiženého děťátka, je pro tebe naopak věc přírodní a Tebou akceptovatelná. Takže to pro Tebe znamená, že zdravé nezabíjet a u postiženého je Ti právo na život jedno, tam přece to dítě také za to , že bylo zplozeno a je postižené nemůže???? Opět opakujui, že píšu o težších postiženích. No jen jsem si myslela, že lidé s nárorem jako Ty by upřednostnili za každou cenu to právo na život bez rozdílu, zda se jedná o zdravé nebo nemocné. A že k případnému postižení by se postavili rovně čelem.Tak ahoj a ještě dodávám, že tvůj názor proti potratů akceptuji a je doře, že i takoví lidé jsou, jen si to trošku ještě srovnej. O mém názoru na věc jsem psala již dřív.

katae (St, 3. 12. 2003 - 11:12)

No, Katko, zatím jsou to pořád jen plané řeči. Dej vědět, až něco z toho uskutečníš. Čau.

Katka (St, 3. 12. 2003 - 10:12)

Jeste neco, mensi geneticke vady bych rozhodne neprecenovala, moje neter se narodila s mensi vadou chodidel a bratr se svagrovou s ni museli cvicit a vazat ji nozicky na noc obvazama, ale ted, kdyz ji je 17 je to temer v poradku.Kdyz pak cekali 2. dite, nechali udelat vysetreni s tim, ze kdyby se to opakovalo, tak by sla svagrova na potrat. Test byl v poradku, tak se jim narodil chlapecek a tu vadu mel taky. Ted je mu 11, je uplne v poradku, hraje fotbal, ale kdyby se ten test tenkrat povedl, tak tu dnes neni.

Katka (St, 3. 12. 2003 - 10:12)

To je prave to, vy si myslite, ze kdyz jsem zasadne proti potratum, ze mam nejakej problem, nejaky trauma, ze jsem na potratu byla, nebo co ja vim, co vsechno. Proste si nepripustite, ze i normalni clovek by mohl mit takovy nazor. Jestli budu moci mit sve deti, to jsem jeste nemela sanci zjistit, i kdyz doufam, ze brzy mit dite budu. A ujistuju vas, ze o adopci ditete uvazuji, a je mi jedno, kdyz to bude maly Rom.Samozrejme, ze existuji pripady, kdy je potrat lepsi, nez narozeni ditete, napr. kdyz by se melo narodit tezce poskozene. To je ale naprosto v souladu s prirodou, protoze postizene zvire by take neprezilo, nikdo by mu nepomohl. Znasilneni zeny je vec druha, tam bych to ale asi take nechala na zene, asi budete zase rikat, ze jsem divna, ale ja bych to neudelala ani v tomhle pripade.

katae (Út, 2. 12. 2003 - 11:12)

Jsem proti potratům, ale kdybych se dostala do situace, jakou popisovala Somfy, taky bych ho volila.A Alena má taky pravdu, sociální politika u nás dětem nepřeje.Znám v Rakousku rozvedenou paní se dvěma dětma, pracuje na finančním úřadě ve Vídni, její čistý měsíční plat je přes 3.000,- eur a na každé dítě dostává od státu měsíčně 500,- eur.Já jsem taky rozvedená s dvěma dětma.Pokud by mi selhala antikoncepce a otěhotněla bych, nedokázala bych své děti udržet ani na minimální životní úrovni, nikdo by mě nepodržel, a už vůbec ne stát, kterému bych dalšího občana chtěla věnovat a vychovat. Naprosté opovržení matkami našimi státními úředníky by mě k potratu donutilo taky.

Reklama

Přidat komentář