Reklama

potrat - cena

Somfy (Út, 2. 12. 2003 - 09:12)

Ještě dodám, že s potraty jako antikoncepcí také nesouhlasím, ale jak píše Alena, v některých případech a životních situacích, je to někdy opravdu nejmenší zlo. Já sama beru postivě antikocepci několik let, ale i ta může za určitých okolností selhat.Třeba před dvěma roky jsem na neurologii na vážné zdravotní potíže dostala na 5 měsíců léky, ke kterým se antikoncepce nesměla užívat, tyto léky ovlivňovali navzájem svoji účinnost. Zároveň mě však doktor upozornil, že v žádném případě nesmím otěhotnět, protože tyto léky poškozují plod.Nic se naštěstí nestalo, byla jsem extrémně opatrná, ale ty nervy nikomu nepřeji. Ty prášky mi rozhodily cyklus, takže každý měsíc, když jsem to nedostávala jsem stresem málem blila. A můžu Vám říct, že kdybych za této situace otěhotněla, tak bych na potrat určitě šla. Takže ahoj:-))

Alena (Út, 2. 12. 2003 - 08:12)

Katae, vykašli se na Katku. Má své názory, které si brání, ale myslím, že i ona jednou otevře oči a uvidí svět bez růžových brýlí. Také nesouhlasím s potraty. Ale v některých případech je to asi opravdu menším zlem (ať už se to někomu líbí nebo ne) a žena, která něco takového provede za to tvrdě zaplatí (nespravedlivé je, že za to tvrdě platí celá společnost, protože ubývají potencionální pracovní síly, ale také se "zlikviduje" spousta schopných a nadaných lidí, kteří se prostě nemají šanci narodit. Jenže viděl někdo z vás například týrané dítě, ať už fyzicky nebo psychicky? Anebo "jen" třeba dítě vyrůstající v nezájmu rodičů? A to i dítě "chtěné", co pak teprve to nechtěné. Katko, tvá prezentace zde by byla možná ještě jakž takž patřičná, kdyby jsi například vychovávala několik opuštěných dětí a to např. rómských anebo s nějakým postižením. Jenže problém je, že se najde dost lidí jako ty, ale jen na řečnění a skutek utek´.

katae (Út, 2. 12. 2003 - 08:12)

Katko, i přes to, co píšeš, a hlavně jak zahořkle to píšeš, tak mám pocit, že nejsi zlá. Máš asi nějaký problém, nevím, co to je. Možná sama nemůžeš mít děti nebo už jsi sama byla k potratu donucená. Je mi to líto.

Katka (Út, 2. 12. 2003 - 07:12)

Kdo mi dal to pravo soudit je? Myslim, ze je moje vec, co si o nich myslim, proste je pro me potrat vrazda jako kazda jina, mozna jeste o neco horsi, protoze kdyz clovek zabije cloveka, tak je mozne, ze ma k tomu, nekdy i docela vazny, duvod, traba mu nejak ublizil, nebo neco. Ale nenarozene detatko je ta nejcistsi bytost na svete, nikdy nemohlo nikomu nic spatneho udelat, to, ze vzniklo, za to prece nemohlo. Proste se vyskytne nekdo, kdo ho zplodi a nechteji za nej byt odpovedny, tak ho proste nechaji utratit. Za vrazdu narozenych deti taky soudime a kdo nam dal pravo? No to je otazka...blba. A nemusim byt zakomplexovana, naivni, nejakej panbickar nebo na koho vsechno se tohle shazuje..A nejlepsi je, ze jsem na to cetla, uz nevim kde, nejakej nazor, ze by snad na to mely priplacet pojistovny.To je fakt gol. Proc to pak nebra jako formu antikoncepce, ze jo, kdyz za prasky se musi platit.

Somfy (Po, 1. 12. 2003 - 15:12)

Tak koukám, že téma o ceně interupce je vlastně úplně o něčem jiném. To Katae: naprosto s Tebou a Tvými názory souhlasím a nemám ráda notorické odsuzovače a prosazovače vlastních názorů. A spíš ten kdo je zásadně proti, tak a´t je se svým názorem spokojený a je rád , že tak uvažuje, ať si klidně řekne, že je lepší než ostatní, ale ať proboha hloupě neodsuzuje druhé, za situace, které sám nezažil. Chtělo by to trošku objektivity. Většinou nic není jen černé a bílé...Já jsem otázku potratu naštěstí řešit nemusela, ale pokud bych dítě za určitých okolností a situace mít nemohla, rozhodla bych se pro potrat, nevolila bych donosit a pak dát k adopci.Mimochodem , jak je to s tou cenou.

katae (Po, 1. 12. 2003 - 14:12)

Nejsem pro potraty, ale nejsem ani pro odsuzování žen, které se pro ně rozhodly, a to Ty neprávem děláš.Kdo Ti dal právo je soudit?V tomto ohledu mám zkušenosti, protože se, kromě jiného, snažím pomáhat ženám, které jsou díky nucenému potratu psychicky na dně.Až budeš mít Ty sama nějaké zkušenosti, pak se o tom můžeme bavit, zatím jenom "vaříš na vodě". Nejspíš ještě žiješ na podpoře rodičů a nedokážeš se postarat ani sama o sebe a odsuzuješ ženy, které se starat musí.Prostě o této problematice nevíš nic, kromě toho, co sis přečetla na nějakém letáčku na střední škole.... a ještě, co se týká té adopce, spolupracuji s dětským domovem, znám tu problematiku osobně: Zájem je o zdravé bílé miminka. Pokud se rozhodne dát dítě k adopci matka jiné pleti, nebo je miminko nějak postižené, zůstává, bohužel, v dětském domově, i když je papírově volné. Já se snažím pomáhat aspoň trošku těmto dětem, o které zájem nemá vůbec nikdo.A co děláš Ty? Jen odsuzuješ.

Katka (Po, 1. 12. 2003 - 11:12)

Nevim, proc by na zene, ktera se rozhodne pro potrat, to nemelo zanechat nasledky na cely zivot, natolik vazne rozhodnuti to snad je.Takze podle tebe je tele nekdo, kdo nesouhlasi s potratama a nikdy by ho nepodstoupil, ale ty, co do toho jdou, jsou hrdinky, ze se pres to dokazou dostat. O dobre placene domaci praci na pc nahodou vim, kdybych ji potrebovala, vodeni deti do prace bohuzel zatim prilis casto mozne neni, nicmene az vsem dotece, jak pujde ekonomika do hajzlu proto, ze se rodi malo deti, jelikoz jsou pro mlade rodiny blbe podminky (samozrejme nejen proto, ale hlavne proto),tak se s tim asi bude muset neco delat a zeny budou mit podminky k praci misto materske.A uvazuje se o tom davno, jen jsou na to vsichni prilis pohodlni.A jeste neco, nemysli, ze by zeny chodily na potrat jen tehdy, kdyz jsou v "neresitelne" situaci, chodi na nej i divky, ktere proste vymeni zivot vlastniho ditete za zivot v pohodli, VS vzdelani nebo karieru. Kdybych v dobe, kdy jsem nastupovala na VS mela tu prilezitost, s klidnym svedomim bych se rozhodla pro detatko. Navic vetsina skol jde dnes studovat dalkove, a to i strednich.

katae (Pá, 28. 11. 2003 - 16:11)

Naivní jsou Tvé názory co se týče postarání se o dítě a převzetí zodpovědnosti. Je velmi snadné uvádět, že by sis našla domácí dobře placenou práci, a je směšné vůbec uvažovat o tom, že by Tě někdo zaměstnal a dovolil Ti vodit dítě do zaměstnání. Vyzkoušela jsi to někdy?Nenajseš dokonce firmu, která Tě zaměstná i pokud přiznáš, že máš dítě mladší šesti let, pokud ano,blahopřeju Ti, jsi velmi úspěšná.Většina lidí, co prožívá takto důležité rozhodnutí na vlastní kůži, musí přežít v realitě. Ty je odsuzuješ a polemizuješ o něčem, o čem nemáš ani páru.Pro ženu je potrat velmi těžké a stresující rozhodnutí, které na ní zanechává následky po zbytek života. Žena je k tomu dohnána situací, žádná by to nepodstoupila dobrovolně a ráda.Jsou samozřejmě chladnokrevné výjimky, ale těch je velmi málo.Mimochodem, a nejde o vraždu dítěte, ale odstranění plodu. Toto označení od Tebe bylo pokrytecké (chceš se tím jen zalíbit, byla bys dobrý politik). ...a je fakt, že s Tvými názory bych se k tomu věku moc nepřiznávala, na 25 let jsi opravdu tele.Měla bys míň sledovat americké filmy.

Katka (Pá, 28. 11. 2003 - 15:11)

Pro upresneni, je mi 25, ale to uz jsem jednou psala. Nevim, co je naivniho na tom, ze jsem proti vrazdam nenarozenych deti. A vubec mi neni jasny, proc tohle tema je v sekci Rodina.

katae (Pá, 28. 11. 2003 - 14:11)

Tvé názory nejsou podložené zkušeností, jsou to jen myšlenky naivní náctileté dívenky. Pracuji už roky s lidma, se kterýma musím řešit jejich problémy a trápení.Život je trošku někde jinde. Třeba budeš mít to štěstí a u svých naivních představ budeš moct zůstat.

Katka (Pá, 28. 11. 2003 - 14:11)

resp. delaji ze o ne stoji.

Katka (Pá, 28. 11. 2003 - 14:11)

Je spousta praci domacich, najdou se i ty dobre placene. Urcite neco takoveho planuju, pokud nebudu mit moznost pracovat napr. na castecny uvazek u zamestnavatele, kde bych mohla mit detatko u sebe. Samozrejme ne hned, az tak po nekolika mesicich.Myslite si, ze pocate dite nema pravo na zivot? Nikdo se ho na nic nepta, pritom by treba melo sanci zit krasny zivot v rodin, kde by ho meli moc radi, aniz by se jim narodilo. Spousta paru nemuze mit deti a bude to jen horsi. A adopce vetsiny deti, ktere ted v ustavech a domovech jsou, jsou komplikovane, protoze rodice o ne na jen opravdu malilinkatou cast uvazku stoji.

katae (Pá, 28. 11. 2003 - 14:11)

Není cynické jít na potrat. Pokud bych si dítě z nějakých důvodů nemohla dovolit, volila bych raději potrat, protože dát miminko k adopci bych nedokázala. Snadněji (NE SNADNO!) se vzdám něčeho, co vlastně ještě nemám.Nechci být zlomyslná, ale přeju všem, které tady tak tvrdě a bezohledně odsuzují ženy (které se pro potrat rozhodly), aby se samy do takové situace dostaly. Dobře se jim mluví, když jsou aspoň nějak zaopatřené, ale většina z nich by pak rychle změnila názor.Sama mám dvě děti, pro potrat jsem se nikdy rozhodovat nemusela, ale moje dobrá kamarádka ano, takže vím, jak je to rozhodnutí těžké, a jak jím žena moc trpí sama.Kamarádka má dvě děti, koupili s manželem starší domek a pustili se do jeho rekonstrukce,dům byl v horším stavu než byl znalecký posudek, zadlužili se na 1.200.000,- Kč, většina jejich společných peněz půjde ještě asi 12 let na splátky. Pak kamarádku propustili z práce, otěhotněla (selhání antikoncepce). Neměli kde bydlet, domek pořád napůl rozbouraný(obývali i s dětmi 1 malý pokoj, ve kterém v zimě topili uhlím), její muž má 10.000,- Kč hrubého měsíčně. Pokud si započítáte podporu státu, ani pak si v této situaci dítě dovolit nemohli. A jak by kamarádka asi našla narychlo práci jako těhotná?Opravdu, všem Vám, které odsuzujete ostatní moc a ze srdce přeju, abyste se do této situace dostaly.

Katka (Pá, 28. 11. 2003 - 13:11)

Nejsem chlap a taky rikam, ze je to svinstvo. Nikdy bych sama na potrat nesla a ty co jdou, bych nechala sterilizovat a jeste jim naparila poradnou pokutu. Zena ma pravo se rozhodnout, zda dite mit bude nebo ne, ale pouze do okamziku jeho poceti, pak uz je na to trochu pozde. Tenhle nazor nemam az ted, kdy mi je 25 a koncim studium na VS, ale mela jsem ho i tenkrat v 16, kdy jsem zacala sexualne zit, a s tim jsem do toho taky sla. I kdybych otehotnela s chlapem, ze ktereho by se vyklobalo kdovijaky hovado, tak to detatko za to preci nemuze. A jeste neco, i kdyz chci mit tak 2 vlastni deti, tak bych chtela 1 adoptovat a nejlepe takove, jehoz bilogicka maminka si jej z nejakeho duvodu "nemohla dovolit", ale nebyla tak cynicka, aby sla na potrat, tak dite dala k adopci.

Marketa (Pá, 24. 10. 2003 - 16:10)

jak nekdo muze s jistotou tvrdit ze potrat je svinstvo.no jo,to urcite psali naky chytri chlapy,kteri o tomto tematu jiste hodne vedi.kazdej se muze rozhodnout,jak nalozi se svym zivotem,a to jestli pude na potrat nebo ne,je jen jeho vec.Nikdo nema pravo ho za to soudit.nikdy v tte situaci nebyl a tak ani nevi,jestli by se pro nej taky nerozhodl.

Autumn (Út, 16. 9. 2003 - 10:09)

Katuško, proč nemůžeš ke gynekologovi? V 15 jsi opravdu na mateřství dost mladá, ale ke gynekologovi jít můžeš, tak se neboj, určitě Ti pomůžou a máma se to dozvědět nemusí.

Katka (Po, 15. 9. 2003 - 20:09)

Ahoj ja se chci zeptat jestli nekdo nevi jak samovolne potratit.Me je teprve 15 let a ke gynekologovi jit nemuzu a mame to rict nemuzu. On nam umrel pred 4 mesicema tatinek a tohle by ji znicilo!!! PROSIM POMOZTE MI!!!! Dekuji za pomoc :-(

Pavel (St, 20. 8. 2003 - 15:08)

Myslis tim me? Jak si myslis ze o tom nemame paru? Vzdy na to musi byt dva - muz a zena. Pokud ovsem neni zena P. Maria. A muzi mohou byt jesitni sobci ale nejsou blbci.

Monča (St, 20. 8. 2003 - 13:08)

Pavel:Samozřejmě že HA může selhat hned z nejbližšího okolí znám dvě kamarádky které i při pravidelném užívání HA nechtěně otěhotněli a jedna které s přítelem prasknul kondom a i přes to že použila postinor tak otěhotněla to se bohužel stává příroda je mocná.A nemyslím si že by v dnešní době ženy spoléhaly na možnost potratu spíš naopak každá se snaží nechtěnému otěhotnění předejít užíváním HA.P.S. já bych se naopak mužem stát nechtěla ani na chvilku protože mě naprosto stačí jak se někteří vyjadřují o něčem o čem nemají ani páru takže jejich myšlení je mě naprosto jasné.

Ála (St, 20. 8. 2003 - 13:08)

Situace v přírodě je taková, že když dojde k otěhotnění, stane se to vždy ženě. Doufám, že to všechny ženy dobře ví. Měly by s tím počítat. Možná to vypadá i nespravedlivě, ale všechno má své klady. Muž to má v téhle situaci lepší, ale naoplátku si zase nikdy sám neporodí vlastní dítě.

Reklama

Přidat komentář