Reklama

Astaxantin: Přírodní zázrak pro krásu a zdraví

Astaxantin je silný karotenoid a antioxidant. Hlavní vědecky potvrzené účinky astaxantinu zahrnují:

 1. Ochrana před volnými radikály: Astaxantin je silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky před škodlivými volnými radikály.
 2. Ochrana před UV zářením: Astaxantin pomáhá chránit kůži před škodlivými účinky UV záření.
 3. Ochrana očí: Astaxantin pomáhá chránit oči před poškozením způsobeným volnými radikály a UV zářením.
 4. Zlepšení sportovního výkonu: Některé studie ukazují, že astaxantin může zlepšit fyzickou výkonnost a snížit únavu.
 5. Ochrana jater: Astaxantin má protizánětlivé účinky a může pomoci chránit játra před poškozením.
 6. Ochrana kardiovaskulárního systému: Astaxantin může pomoci snížit riziko srdečních chorob tím, že snižuje hladinu cholesterolu a krevního tlaku.
 7. Anti-aging účinky: Astaxantin může pomoci snižovat příznaky stárnutí, jako jsou vrásky a snížená elasticita kůže.

Hlavní zdroje astaxantinu zahrnují:

 1. Červený kaviár: červený kaviár je jedním z nejbohatších zdrojů astaxantinu.
 2. Losos: Losos je dalším bohatým zdrojem astaxantinu, zejména losos z Aljašky.
 3. Krill: Krill je druh malého krevety, který se vyskytuje v oceánech po celém světě. Krill je bohatým zdrojem astaxantinu, protože krill se živí planktonem, který obsahuje astaxantin.Krill olej se získává z krillu a je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů astaxantinu. Krill olej obsahuje vysoké hladiny astaxantinu, který je velmi dobře, protože je spojen s fosfolipidy (podobně jako astaxantin v kaviáru, ve vodních rostlinách či některých rybách). Množství astaxantinu spojeného s fosfolipidy se může lišit v závislosti na druhu zdroje a metodě zpracování. Konzumace produktů, které obsahují astaxantin spojený s fosfolipidy, může být účinnější než konzumace astaxantinu, který není spojen s fosfolipidy.
 4. Sardinky:
 5. Mušle: Některé druhy mušlí jsou také bohaté na astaxantin.
 6. Krabí maso
 7. Pstruh: Pstruh je také bohatý na astaxantin.
 8. Škeble
 9. Vodní rostliny: Astaxantin se také vyskytuje v některých druzích různých vodních rostlin jako jsou Haematococcus pluvialis a Phaffia rhodozyma.
 10. Plody a zelenina jako jsou papája, brokolice, kiwi nebo kukuřice obsahují též malé množství astaxantinu.

Astaxantin je jedním z nejsilnějších karotenoidů, který má silné antioxidantní a protizánětlivé účinky. Astaxantin se liší od jiných karotenoidů, jako jsou lutein nebo beta-karoten, svou vysokou stabilitou a schopností chránit tělo před škodlivými účinky UV záření a volnými radikály.

Astaxantin má vysokou antioxidační sílu. Jeho antioxidační síla se měří pomocí systému ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), který udává schopnost antioxidantu neutralizovat volné radikály.

Astaxantin má vysokou antioxidační silu, která je vyšší než u jiných antioxidantů, jako jsou vitamin C, vitamin E nebo beta-karoten. Například, astaxantin má ORAC hodnotu až 10x vyšší než beta-karoten a 100x vyšší než vitaminy E a C.

Reklama

Astaxantin také charakterizují silné protizánětlivé a anti-aging účinky, které jsou důležité pro udržení zdraví a krásy.

Je důležité si uvědomit, že antioxidační síla se měří pouze pro jeden antioxidant, ale v těle se antioxidanty kombinují, a tak je důležité konzumovat rozmanitý mix antioxidantů z různých zdrojů.

MK+GPT

Reklama

Komentáře

Reklama